SEZER ORTADAĞ

Eğitimci, Yazar

Düşünen, sorgulayan, analiz yapan ve sanatla uğraşan bireyler yetiştirmeye kendini adamış bir eğitimci.

Nerede Yaşıyor ?                   

Kocaeli/ Gebze

Konuşma Konu Başlıkları

Eğitimde Çağın Ritmini Yakalamak

Saklı Kalmış Yeteneklerin Keşfi

Bilmek ve Yapabilmek Meselesi

İçerik

  • Eğitimsel açıdan üzerimize yapışmış olan başarısızlık duygusundan kurtulmanın yolları
  • Etkili iletişim, motivasyon becerileri ve kendi potansiyelini fark etme
  • Duygusal zekâ kavramı ile yaşama ait problemlerin çözüm süreçleri
  • Eğitim sürecinde çocuklardaki saklı kalmış yeteneklerin keşfi

YAŞAM ÖYKÜSÜ

Bir öğrencisinin hayalinden hareketle, tamamı ilkokul öğrencilerinden oluşan ve Türkiye’nin en küçük yaş ortalamasına sahip “Minik Notalar” adında bir müzik grubu kurdu. Üyelerine her dört yılda bir yenileri eklenen ve bir ekol olma yolunda ilerleyen bu grupla birlikte birçok platformda sahne alıp ülke genelinde “bütün öğrencilerine enstrüman çalmayı öğreten öğretmen” olarak tanındı.

2017 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, çalışma ve projeleriyle ülkede fark oluşturmuş on öğretmen arasına seçilerek Çizgi Ötesi Öğretmenlerimiz adlı bir belgeselde yer aldı. Aynı yıl İdealist Öğretmenin Sıradışı Sınıfı adıyla bir belgeseli daha yapıldı.

2019 yılında, Türkiye’nin eğitimcileri arasından seçilerek “Yarının Öğretmenleri Ödülleri”nde Türkiye ikincisi oldu.

2020 yılında uluslararası bir eğitim ajansı olan AKS Education’un öncülüğünde düzenlenen “Dünya Küresel Öğretmen Ödülleri”nde 110 ülkedeki eğitimciler arasından Global Teacher Award Ödülü’ne layık görüldü ve ülkemizi yurtdışında temsil etti.

2021 yılında Junior Chamber International (JCI) tarafından her yıl 10 farklı kategoride dünyadaki başarılı gençlerin ödüllendirildiği “Ten Outstanding Young Persons Of the World” programının Türkiye finalleri olan TOYP – Türkiye’nin On Başarılı Genci Organizasyonu’nda “İnsan Haklarına, Çocuklara ve Dünya Barışına Katkı” kategorisinde Türkiye birincisi oldu.

On yılı aşkındır devam eden “Minik Notalar” projesiyle iki doktora ve iki de yüksek lisans tezine konu oldu. Meslek hayatı boyunca birçok gazete ve dergide yazılar yazdı. Eğitime farklı bir bakış açışı getirmeyi amaçlayarak “Tebeşir Tozu” adında kitabını kaleme aldı.

Sadece kitaplarda yazanları değil, bildiği her şeyi öğrencilerine aktarmayı kendine gaye edinen Sezer Ortadağ; halen sınıf öğretmeni olarak görevine devam etmekte, birçok eğitim platformunda konferanslar vermekte, sanat ve müziği vazgeçilmez olarak görmektedir.

 Sosyal medya hesapları