ŞAFAK COŞTU

Eğitim Danışmanı, Yazar

A yolu tıkandıysa B yolunu deneriz.

Nerede Yaşıyor?

Ankara ve Kahramanmaraş

Konuşma Konu Başlıkları                                  

Aile- Çocuk İlişkilerinin önemi ve topluma olan etkileri
Toplum Gelişmeden Kişisel Gelişim Olmaz
Çocukluk Travmalarımızı Tanımak
Zorbalık
Çocukların Yanında Kullanılan Üslubun Önemi
Eğitim Sistemi Nasıl Düzelir?
Empatinin Önemi
Yetişkinlikte Yapılan Davranışların Çocukluktan Gelmesi
Çocukları Değil Çocuğunuzu Sevin
Sensin Tembel Ben Disleksiyim
Çocukları Tercihlerinde Özgür Bırakın

İçerik

A Yolu Tıkandıysa B Yolunu Dene

İçime sinmeyen bir sistemin içerisinde, kendim olamadan bulunuyorum. Üstelik bunu çizdiğim resimlerin çöpe atılıp önüme test kitapları konduğundan beri biliyordum. Sistemin dişlilerinden çıkmayı istiyor ancak geçinmek için çalıştığım işe mecburiyet duyuyordum. Çalıştığım kurum, benim için durumu kolaylaştırdı ve beyin damarlarım iltihaplanıp tedavi görmek zorunda olduğum için beni kovdu. O günden sonra hiçbir düşüncem eskisi gibi olmadı. Hayat kısaydı ve ölebilirdim. Bu yüzden insanların bana yazdığı kariyer planlarından sıyrılıp kendi yapmak istediklerimde odaklanmaya karar verdim. Kendi istediğim kişilerle iletişim kurmaya, kendi sevdiğim aktiviteleri yapmaya, bu zamana kadar hiç keşfetmediğim yeteneklerimi ortaya çıkarmaya başladım. Kendime yeni bir Şafak doğurdum ve bu Şafak’ı kendime göre şekillendirmeye karar verdim.

Daha önce durup düşündünüz mü? Çarkın içerisinde mutlu musunuz? Karmaşık düşüncelerin aslında ne kadar basit olduğundan haberdar mısınız? Çocuklarınıza belirli kalıpları dayatıyor musunuz? Ya da kendinize ebeveynlik kalıpları dayatırken mutsuz hissediyor musunuz? Size herkesin aynı olmak zorunda olmadığını anlatsam, benim hikayemi dinler misiniz?

YAŞAM ÖYKÜSÜ

1991 yılında Kayseri’de doğdu. Evli ve bir çocuk annesi. Üniversiteye kadar bütün eğitim hayatını Kayseri’de tamamladıktan sonra üniversitede Başkent Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünü tam burslu kazandı. Başarılı bir üniversitede hayatından sonra Bilfen Okullarında öğretmenliğe başladı. Burada bir süre çalıştıktan sonra Çankaya Üniversitesine bağlı olan Özel Arı Okullarında öğretmenlik mesleğine devam etti. Hastalandığı için öğretmenlik mesleğine kendi isteği dışında son verilen Şafak Coştu için yepyeni bir kariyer yolculuğu başladı. Kariyer yolculuğunun ilk durağı Posta Gazetesi oldu. Burada eğitim ve toplumsal konularla ilgili köşe yazıları yazdı. Ardından Gerçek Gündem Gazetesinde kendisini daha özgür hissedeceğini düşündü ve gazeteciliğe burada devam etti. Bir yandan gazeteciliği sürdürürken bir yandan eğitim danışmanlığı yapmaya devam etti. Babala Tv’de Yansıma adlı programı hem hazırladı hem de sundu. Bir sezon süren program izlenme rekorları kırdı. Eğitim danışmanlığının yanı sıra kişilere medya danışmanlığı da yapmaktadır. “Çalışmaktan en keyif aldığım yer” olarak tanımladığı Politikyol Gazetesinde gazeteciliğe devam etmektedir.

 

Sosyal medya hesapları