MÜJGAN ÇETİN

İnovasyon Yönetimi Danışmanı, Bilim Kızı Proje Lideri, Eğitmen

Bilime, Yaşama ve Kadına DEĞER KATAR

Nerede Yaşıyor?
Kuşadası

Konuşma Konu Başlıkları

Bilim Kızı Projesi
İnovasyon Yönetimi

YAŞAM ÖYKÜSÜ

Müjgan Çetin ODTÜ Endüstri Mühendisliğinden mezun olduktan sonra kırk yıla yakın mesleki kariyerinde birçok yeniliğe imza atmıştır. Yüksek lisansını Yeditepe Üniversitesinde güneş enerjisi alanında tamamlamış olup, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji bölümünden 2021 itibariyle mezun olmuştur.

ARÇELİK A.Ş.’nin ilk kadın mühendis yöneticilerindendir. TÜBİTAK’ ta internet’in Türkiye’yede kurulumu ve bütün üniversitelere yaygınlaştırılması çalışmalarında; ekibine liderlik etmiş ve ULAKBIM’i kurmuştur. Avrupa Birliği Küresel İnovasyon Yönetimi Ödülü’nü 2014 yılında Türkiye’nin kazanmasına olanak sağlamış, ilk akredite İnovasyon yönetimi danışmanıdır. ISO (İnternational Standardization Ofice)’ın İnovasyon Yönetimi Standartı’nın hazırlanması için çalışmalara Türkiye delegesi olarak katılan ve deneyimlerini aktaran, uluslararası dokümanların eş-yazarıdır. Bu çalışmaları nedeni ile 2021 itibari ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından ödüllendirilmiştir.  Üniversitelerde yüksek lisans programlarında İNOVASYON eğitimleri vermektedir.

Bilim Kızı sosyal inovasyon projesi ile 2016 yılından bu yana temel bilimler alanında lisans, yaşam bilimler alanında yüksek lisans ve doktora eğitimi alan kızlara destek olmaktadır.

Farklı üniversitelerde bildirileri, konuşmaları, yayın organlarında makaleleri, videoları, elektronik ortamda dersleri yayınlanmaktadır. Sosyal medya hesapları ile inovasyonun yayılımına katkı sağlamaktadır.

KİTAPLARI

PROJE YapaBİLSEM isimli proje yönetimi teknikleri kitabı Ekim 2007’de, İNOVASYON ile DEĞER KATANLAR isimli ikinci kitabı, Mart 2021’de yayınlanmıştır.


https://www.bilimkizi.org/

https://mujgancetin.com/