MİNE ATAMAN

İktisatçı, Arkeolog, Tarım Yazarı ve Fütürist

Fonksiyonel icatlar çıkararak geleceğe hazırlık yapan içerik üreticisi

Tohum Platformu Kurucusu

Nerede Yaşıyor?

Yoğunluklu Ankara, İstanbul, İzmir ve gezegenin her yeri

Konuşma Konu Başlıkları

Tarımsal Hülasalar

Kültürü Mayalayan Kadınlar

Mayasında Aşk Var

Moleküllerimizden Doğacağız

İçerik

Tarım ve gıdanın her bir şeysi. Tarım ve gıda konusunda yaratıcı işlevsel içerikler oluşturarak markalara, kurumlara, kişilere danışmanlık veriyor. Kendi kişisel markası için etki alanında değerler yaratıp tarımın geleceği, doğru gıda, tarım metaverse ilişkisi ve tarım teknolojileri konusunda projeler üretiyor.

Tarımsal Hülasalar

Tarımsal Hülasalar” adlı sunumu ile insan ile tarım arasındaki kadim ilişkiyi; tohumundan toprağa, insanın tılsımlı ve büyülü öze dönüş hikayesini paylaşıyor. Mezopotamya’dan bir avuç buğdayın toprakla buluşmasıyla başlayan hikâye insanın değişen dönüşen hikâyesiyle günümüze geliyor.

İnsanın el izinin yaşam izine dönüştüğü, modern insanın bir tohumun peşinden toprağa dönüş hikayesinde saklı ironi, Mine Ataman’ın lirik dili, masalları ve şiirleriyle sahnede izleyicileri bir masal diyarına götürüyor. İklim krizi, tarımsal komplolar, kıtlık, kurumsal yoksulluk, the future of food, metaverse agriculture hepsi paylaşımın içinde geleceğe ışık tutmamızı sağlayacak başlıklar.

Kültürü Mayalayan Kadınlar

“Kültürü Mayalayan Kadınlar” sunumu ile geçmişten günümüze kadının evrenin kadim bilgileriyle gezegeni nasıl şekillendirdiği, kadının tarım tarihine etkileri ilham veren bir içerikle sunuluyor.


Mayasında Aşk Var

‘’Mayasında Aşk Var’’ adlı sunumu ile insan ile ekmek arasındaki kadim ilişki; insanoğlunun varlığından günümüze insanı iyileştirici etkisiyle konuşulup sabır, doğaya saygı, inanç, aşk kavramları çerçevesinde insanla buluşturuluyor. Özetle Ekmek ustası olmak isterken «hayatının ustası» olan bir ekmek ustasının gözüyle insan olmak, kariyer telaşları, rekabet, çocuk eğitimi, kişisel tatminsizliklere farklı bir bakış açısıyla değiniliyor. Etkileyici ve farklı bir paylaşım. Tohum olmak ile insan olmak arasındaki coşkulu bir paylaşım. Günümüz rekabet koşullarında performans artırıcı etkinlikler giderek sıradanlaşmış etkisini kaybetmeye başlamıştır. Oysa şimdi çok daha büyük farklar yaratabilecek, çalışanlara ilham verecek hikayelere ihtiyacımız var. Mayasında aşk var farklı içeriği, uygulama şekli ve sıra dışı hikayesiyle kurumlar için farklı ve etkili bir motivasyon paylaşımıdır.


YAŞAM ÖYKÜSÜ

Gazi İİBF İngilizce Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkiler mezunu, Arkeoloji eğitimi ve tezsiz bir marka yönetimi yüksek lisansına sahip.  Profesyonel yelkenci. Uzun yıllar Türkiye’nin süpermarket içerisinde lider unlu mamuller markasında genel müdürlük yapan Ataman; ardından Mine Ataman Bread markasını kurdu. Kendi hazırladığı programlar ile tarım, gıda ve yiyecek içecek sektöründe danışmanlık hizmetlerini yürütmekte, aynı zamanda konuşmacı olarak çalışma hayatına devam etmektedir.

Uzmanlık alanları tarım, gıda, gelecek ve her türlü yazma çizme işleri. İktisatçı, arkeolog, tarım yazarı ve fütürist. Hikâyesiyle ilham veren postmodern bir fırıncı.  “Ekmeğe Fısıldayan Kadın” olarak anılmaktadır. Tohum Platformu kurucusudur. “Cennette İlk Sofra – Bilge Kadın” – Şehrin en Köklüsü kitaplarının yazarı Ataman, Daily Sabah ve Analiz gazeteleri yazarıdır.

Çok yakında son kitabı “Tarımsal Hülasalar” çıkacak olan Ataman, “Mayasında Aşk Var” ve “Tarımsal Hülasalar” başlıklarıyla konferanslar veriyor.                                 


Sosyal medya hesapları