LİDER HEPGENÇ

Çocuk Kitapları Yazarı
Yaratıcı Drama Eğitmeni
Oyun oynamayı seven ve oyun yoluyla çocukların dünyasına konuk olan bir misafir.
Çocuklar için yazıyor. Bunun dışında yaratıcı drama temelli atölye kitabevlerinde, müzelerde ve doğada atölye çalışmaları yürütüyor.

Nerede Yaşıyor?
İstanbul

Konuşma Konu Başlıkları
Çocuk Edebiyatı
Yaratıcı Drama
Müze Eğitimi
Doğa Eğitimi

İçerik
Oyun, çocuğun en iyi bildiği şey. Bir eğitmen için ise oyun çocuğun dünyasına kolayca misafir olmasına olanak sağlayan bir araç. Oyunu kitabevinde kullanırsanız çocuklar ile kitaplar arasında bir köprü kurulmasına yardımcı olabilirsiniz. Eğer oyunu müzede kullanırsanız çocuğun müze bilinci kazanmasına ve kültürel miras konusunda bilinçlenmesine olanak sağlamış olursunuz. Şayet oyunu doğada kullanırsanız çocuğun doğa ve çevre konusunda farkındalık kazanmasını sağlarsınız. Kısacası oyun oyundur ve şakası yoktur. Oyun, ciddi bir iştir.

YAŞAM ÖYKÜSÜ
İlk, orta okul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı. Hava Astsubay Meslek Yüksekokulu’ndan mezun oldu. Astsubay olarak yıllarca görev yaptığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 2015 yılında ayrılarak tutkusu olduğuna inandığı drama konusunda öğretmen olarak çalışmaya başladı.
2018 yılında yazarlık serüvenine atıldı ve çocuk kitapları yazmaya başladı. Okullarda, kitabevlerinde, müzelerde ve doğada çocuklarla beraber yaratıcı drama çalışmaları yürütüyor. Sütlaç adında kedisiyle hayatı eğlenceli bir şekilde yaşayan oğlu Adem’in büyüme macerasına tanıklık ederken, çocuklar için üretmeye devam ediyor.