ERCAN ALTUĞ YILMAZ

Eğitimci, Yazar ve Oyunlaştırma Uzmanı

Oyunların gücüne inanan bir eğitimci

Nerede Yaşıyor?
Fethiye / İstanbul

Konuşma Konu Başlıkları

Geleceğin İş Modeli : Oyunlaştırma
Meta-Trendler : Metaverse, GameFi, DeFi, NFT, Tokenization, Oyunlaştırma ve Ötesi
Dijitalleşen Nesil için Dijital Liderlik
Şirket Olarak Takdir Kültürü ve Geribildirim ile Yeni Alışkanlık Kazanma
Bağımlılık Yapan Müşteri ve Çalışan Deneyimleri

İçerik

Kurumların iş hedeflerine ulaşması için gerekli tasarımlar geliştiriyor.


YAŞAM ÖYKÜSÜ

Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Netron, Bilgeadam ve Turkcell Akademi’de 10 yılı aşkın süre dijital eğitim teknolojileri üzerine çalıştı.
Bu süreçte oyun tabanlı ve oyunlaştırılmış birçok ödüllü eğitim projesini hayata geçirdi.

Ercan Altuğ Yılmaz halen Bahçeşehir Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Beykoz Üniversitesi ve ITUSEM, BAUSEM gibi kurumlarda Oyun Tasarımı ve Oyunlaştırma dersleri vermekte. Gamification Meetup ve Gamification Hackathon adlarıyla oyunlaştırma adına birçok etkinlik düzenlemektedir. Aktif olarak girişim merkezleri Startershub, Workinton, KWORKS, Impact Hub, İTÜ Magnet gibi kuluçka merkezlerinde mentorluk yapmaktadır.

Dijitalleşme, dijital eğitim ve iletişim sistemleri, yeni nesil motivasyon, oyun tasarımı, oyunlaştırma, sanal gerçeklik ve artırılmış gerçeklik gibi konularda eğitim ve seminerler verip, kurumlara danışmanlık yapmaktadır. Dünyadan seçkin oyun tasarımcısı ve oyunlaştırma uzmanlarının yer aldığı GamFed Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu’nun Türkiye temsilcisidir.

GWC16 Gamification World Congress Madrid, Gamification Europe Brighton UK, Gamicon New Orleans USA, Gamilearn Barcelona gibi 10’dan fazla ülkede oyunlaştırma konferanslarından davet alarak sunum yapan ilk ve tek Türk’tür. Herkes İçin Oyunlaştırma ve İş’te Oyunlaştırma adından iki adet kitabı bulunmaktadır.

Sosyal medya hesapları


https://linktr.ee/ercanaltug