DERYA BABUÇ AYDIN

Girişimci, Eğitmen, Moderatör

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Konuşma Konu Başlıkları

Temel Değerlerle Motivasyon

Girişimciliğin Dikenli Yolları

Kurumsal Sosyal Sorumluluk ile Değer Yaratmak

 

YAŞAM ÖYKÜSÜ

1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi İşletme bölümünden 1998 yılında mezuniyeti sonrası Derya Babuç Aydın, İstanbul Üniversitesi İşletme Enstitüsü Uluslararası İşletme Sertifika Programına devam etmiştir.

İş hayatına Yaşar Holding Pınar Tüketim Malları Pazarlama Key Account Satış Yönetmeni olarak başlayan Derya Babuç Aydın, Migros’lardan sorumlu olarak bir yıl bünyede çalıştıktan sonra; Masters Training International’a kurumsal eğitimlerden sorumlu Satış Yönetmeni olarak geçmiştir.  Eylül 2000 de kurumsal eğitimler satış ile başlayan çalışma sürecine 2002-2005 yılları arasında iletişim, ekip, yönetim eğitimlerinde yardımcı eğitmenlikle devam etmiştir. 2005 den itibaren Masters ve Masters&Mountrain işbirliği ile yürütülen açık hava ve aktivite destekli iletişim ve ekip çalışmalarında eğitmenlik görevini de yürüten Derya Babuç Aydın; 2007-2009 yılları arasında Masters Training International’da Satış Müdürü, 2009-2010 yıllarında ise Proje ve İş Geliştirme Müdürü olarak çalışmıştır.

2010 Haziran ayında DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi’ni kuran Derya Babuç Aydın; yöneticilik rolünün yanı sıra; kişisel gelişim ve beceri geliştirme alanlarında eğitimler vermekte, İlham Veren Konuşmalar kapsamında paylaşımlar gerçekleştirmektedir.

2020 yılı itibari ile db-dizayn.com ve Gift İstanbul markaları ile kişiye ve kuruma özel hediyeler sektörüne de giriş yapan DB Positive bünyerinde Derya Babuç Aydın, iş geliştirme projelerini de yönetmektedir.

Kendisini yemeği, içmeyi, eğlenmeyi, gezmeyi, seyahati, yeni yerler keşfetmeyi, insanları bir araya getiren organizasyonlar düzenlemeyi seven biri olarak tanımlayan Derya Babuç Aydın, spor salonunda ağırlık çalışmanın, sahilde uzun yürüyüşler yapmanın ve 1500 parçalık puzzle’ların stres ile başa çıkmada etkili yollar olduğunu iddia etmektedir.

 

Sosyal Medya Hesapları