CEYDA DÜVENCİ

Oyuncu, Sunucu, Yazar
Taş Kağıt Makas Atölyesi, Melimelek Ajanda, Jayda markalarının kurucusu

Nerede Yaşıyor?
İstanbul

Konuşma Konu Başlıkları

Üreten ve Fayda Yaratan Kadın Mutlu Kadındır
Her Şey Seninle Güzel

YAŞAM ÖYKÜSÜ

1977 yılında Bursa’da doğan Ceyda Düvenci, Kadıköy Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Oyunculuk yüksek lisansını Kadir Has Üniversitesinde yaptı. Oyunculuğa 1995 yılında Kandemir Konduk’un “Palavra Aşklar” dizisiyle başladı. 1997 yılında Miss Turkey güzellik yarışmasında Türkiye 3. güzeli seçildi. Bugüne kadar pek çok başarılı dizi, sinema ve tiyatro projesinde yer alan Düvenci, aynı zamanda birçok ödül gecesinde ve çeşitli TV programlarında sunuculuk yapmıştır. Melimelek ajandasının tasarımcısı, kızı Melisa ile yazdığı Bal Köpüğü adlı çocuk kitabı serisinin yazarı, Taş Kâğıt Makas Atölyesinin kurucusu ve “anneee TV” adlı youtube kanalının kurucularındandır. Yaratıcı Drama Eğitmeni ve de İstanbul Üniversitesi’nde çocuk gelişimi okumaktadır. Her sene tasarladığı Melimelek Ajandalarının gelirinin bir kısmı ile serabral palsi tanısı olan çocukların tedavilerine destek olmaktadır.

Taş Kağıt Makas Atölyesi  Hakkında

Ceyda Düvenci’den :

Hayatın içinde yasarken duygularımızı ne kadar tanımlayabiliyor, hissettiğimiz şeyleri ne kadar doğru ifade edebiliyoruz? Yetişkinler olarak bile birçok duygumuzu doğru tanımlayamazken, çocuklarımıza duygularını doğru tanımalarını, anlamalarını ve o duyguyla başa çıkabilmelerini öğreteceğiz?
İşte bundan yola çıkarak 5 Duygu Taş Kağıt Makas Atölyesi’ni oluşturduk. Uzun süredir üzerinde çalıştığımız bu projeyi, harika ekibimizle beraber gerçekleştirebildiğimiz için kendimizi çok şanslı hissediyoruz. Çocuklarınızı Taş Kağıt Makas’ın uzman kadrosu eşliğinde yaratıcı drama ve sanat terapisi ile duygularını farketmeye ve siz anne babaları da birbirinden kıymetli uzman söyleşileriyle aynı duygu yolculuğunu çocuklarınızla yapmaya davet ediyoruz.
Hedefimiz; birlikteliğimizin sonucunda yuvanızda duygularınızı korkusuzca, eleştirmeden konuşup kabul ettiğiniz bir hayata başlamanız.

Sosyal medya hesapları