ASLI AKTÜMEN

EXCLUSIVE

Psikiyatrist, Psikoterapist ve Yazar

Nerede Yaşıyor?
Bursa

Konuşma Konu Başlıkları                                  

An Şimdi ve Buradadır. Sakin Kal, Değerini Hatırla!
Duygusal Çeviklik, Dayanıklılık
Sürdürülebilir Motivasyon
Korku ve Kaygı Yönetimi
Değişen Zamanlarda Psikiyatri
Sanat ile Terapi ve Yaratıcılık
Travmatik Süreçler Sonrası Bir Başa Çıkma Yöntemi: Empati ve Dayanışma
Psikolojik Sağlamlık
Değersizlik ve Yetersizlik Döngüsü
Spor ve Psikoloji
Sinematerapinin Ruh Sağlığı Üzerine Etkileri
Seçilmiş Aile: Arkadaşlar
İnternet Bağımlılığı ve Tedavisi
Panik Atak ve Tedavisi
Öfke Kontrolü
Sınav Kaygısı
Kardeş Rekabeti

Sanat ile Terapi Atölye İçeriği 

Sanat terapi atölyeleri kurumların ihtiyaçlarına göre oluşturulmuş farklı oturumlardan oluşur. Her bir atölye için farklı bir sanat dalı belirlenmiştir. Drama, edebiyat, resim ve sinema atölyelerde kullanılacak sanat terapi uygulama dalı olarak seçilmiştir.

YAŞAM ÖYKÜSÜ
Uzm.Dr. Aslı Aktümen, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi, ardından Uludağ Üniversitesi Psikiyatri ABD’dan Psikiyatri uzmanı ünvanı alarak meslek hayatına başlamıştır. Bu süreçler ile paralel olarak Odağ Vakfı’ndan Psikanalitik Yönelimli Psikoterapist eğitimini tamamlamıştır. Aynı zamanda Sanatla Terapi ve Yaratıcılık eğitimi, İstanbul Psike Vakfı’ndan Bireysel Psikanaliz, Harvard Tıp Fakültesi Frank M. Dattilio’ dan Aile ve Çift Terapisi eğitimi almıştır. 2011 yılından itibaren çeşitli yurt içi ve yurt dışı psikiyatri kongrelerinde, sanat ve psikiyatri birlikteliği ile ilgili sunumlar ve toplantılar düzenlemektedir.

Film yorumları, biyografi çalışmaları, grup terapisi ve bağımlılık terapisi alanlarında çalışmaları devam etmektedir. Aktümen, aynı zamanda Psikeart dergisinde aktif yazarlık yapmaktadır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde ders vermektedir. Şu anda kurucusu olduğu psikiyatri kliniğinde, serbest muayenehane hekimliğine Psikiyatrist ve Psikoterapist olarak devam etmektedir. Aynı zamanda sinematerapi ve sanat terapi alanlarında atölyeler ve eğitimler düzenlemektedir.

Kitapları: Bir Psikiyatristin Sinema Defteri ve Bilinç Dışı Öyküler/ Sulu Boya isminde iki adet kitabı mevcuttur.