Umut Oğuz

Setlerden sahnelere, oyunculuktan moderatörlüğe çok yönlü biri.

Ne İş Yapıyor?

Oyuncu
Tiyatrocu
Moderatör

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

2 Temmuz 1977 tarihinde Ankara’da doğdu. O doğduktan hemen sonra öğretmen olan ailesi İzmir’e taşındı. İlkokul, ortaokul ve liseyi İzmir’de okudu. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Turizm Otelcilik Okulundan mezun oldu. 1994-1999 seneleri arasında çeşitli tatil bölgelerindeki otellerde mesleğini yaparken, bu dönemde Fethiye’de bir tatil köyünde animasyon sahnelerindeki başarılı performansı, usta tiyatro oyuncusu, yönetmen ve Devekuşu Kabare’nin kurucularından Ahmet Gülhan tarafından fark edildi.

1999 yılından beri tiyatro sahnelerinde olan Umut Oğuz, tiyatrocu Ahmet Gülhan’ın teşvikiyle tiyatro sahnelerinde oldu. 2008 yılında “Emret Komutanım” adlı dizide rol aldı. 2008-2010 yılları arasında başrollerde Oktay Kaynarca ve Mehmet Akif Alakurt’un oynadığı Adanalı dizisinde Fiko ve Lezize Nine karakterlerini canlandırdı. 2014 -2016 yılları arasında ise; ‘’Kertenkele’’ adlı dizide Timur Acar, Sera Tokdemir, Erdinç Gülener, Şemsi İnkaya, Sinan Çalışkanoğlu, Eda Özerkan ile birlikte rol aldı.

Çeşitli sinema filmlerinde de yer alan Umut Oğuz, Kurumsalhane markası ile kurumlara yönelik özel organizasyonlara imza atmaktadır. DB Positive & Kurumsalhane işbirliği ile gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra Umut Oğuz, DB Positive bünyesinde İlham Veren Konuşmalar organizasyonunun moderatörlüğünü üstlenmekte ve Rol İcabı adlı kurumsal Mıknatıs adlı bireysel stand up gösterisi sergilemektedir.

Rol İcabı : İşe Mizah Kat

– Ciddiyeti bozmayalım.
– Mizah ciddi bir iştir!
– İşe mizah katmak da öyle.

Hayatımızın çoğunu işte geçiriyoruz. Hatta belki kimilerimiz için işimiz hayatımız olmuş durumda. Üzerimizde pek çok şeyin baskısını hissediyoruz; ne derler, nasıl algılarlar. Bu yüzden normal bir anlatımla karşı tarafa ulaşmak, tabiatı ile içinde bir çok kaygı barındırıyor.

Bozulurlar mı? Anlarlar mı? Dinlerler mi? Oysa ki mizahi dilin büyüsünde bunlar yok. Hem dinler, hem anlar, hem de kahkahalarla alkışlarlar.

Neyi mi?

İş hayatında yaşadığımız ya da yaşattığımız halleri.
Söz meclisten dışarı dediğimiz ama bir hayli içeri olan davranışları, zor kişileri ve özelliklerini.
İletişim kazalarını, başarı ve başarısızlık hikayelerini.

Yine de not düşelim.

Bu paylaşımda adı geçen kişi ve kurumlar tamamen kurgudur, canlandırmalar ve paylaşımlar da rol icabı!

Diğer Konu Başlıkları 
– Kurumsalhane : Kurumsal Farkındalık 
– Başarısızlık Hikayeleri 

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co