Uğur Utku Sezer

Sporcu denilince akla gelen ilk fotoğrafçı.

Ne İş Yapıyor?

Fotoğrafçı

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

1976 Antakya doğumludur. İlkokulu Ankara’da, babasının memur olmasından dolayı ise orta ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Üniversite öğrenimini Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema Tv bölümünden mezun olarak tamamladı. Üniversitede fotografçılık hocasının tavsiyesi ile fotografa merak sardı.

Okul yıllarında staj olarak Sinan Çetin’in PLATO şirketinde Uzun Metraj Sinema filmlerinde çalıştı. Üniversiteyi bitirdikten sonra başta Nihat Odabaşı, Lara Sayılgan, Cüneyt Akaoğlu gibi birçok fotografçıya asistanlık yaptı. İlerleyen dönemde çalışmalarını bağımsız olarak sürdüren Uğur Utku Sezer, başlarda moda ağırlıklı çekimler yapmakla beraber adını tematik düğün çekimleriyle duyurdu. Spora olan merakı bir süre sonra bu alanda ihtisas sahibi olmasına ve özellikle fitness, body bulding başta olmak üzere spor ve sporcu çekimleriyle ün kazanmasına neden oldu.

Genelde sert hatların ve kontrast renklerin hakim olduğu, konseptini kendisinin belirlediği, Türkiye ve Avrupa’daki birçok sporcu ile gerçekleştirdiği çekimlerin yanı sıra, Uğur Utku Sezer, YouTube kanalında Çekim Arası Sohbetler adını verdiği keyifli söyleyişiler ile de ilgi çekmektedir. Piyasadaki tüm spor dergilerinin kapak fotoğraflarını çeken sanatçı artık dünyaya ve özellikle Amerika’ya açılma hedefindedir.

Konsept Fotoğrafcılık ve Fark Yaratma

Her hikayenin bir kahramanı var ya da her kahramanın pek çok hikayesi…

Ya da her kahramanın pek çok hikayesi.
Günümüz dünyasında bu tanımlamayı “hepimizin hikayesini yansıtan yüzlerce, binlerce fotoğrafı var” olarak yorumlamak da mümkün.
Kimimiz hayatını fotoğraflıyor, kimimiz ise Çinliler gibi hayatı fotoğraf çekerken yaşıyor.

İşte bu yüzden her işte olduğu gibi fotoğrafçılıkta da başarılı olmak için “fark yaratmak” gerekiyor. Ne yaptığın değil “nasıl yaptığın” önem kazanıyor.İş, sanat ve spor dünyasının ünlülerinin fotoğraf çekimlerinin amacı artık sadece güzel görüntü almak değil. Çünkü algıyı yönetmek, stratejik düşünebilmek, doğru konsept doğru içerik ile verilmek istenen mesajı güçlendirmek ve daha fazlası.

Tıpkı iş dünyasında olduğu gibi.
Yetkinlikleri fotoğraflarla konuşma zamanı.

Diğer Kon Başlıkları
– Fotoğraflarla Mutluluk ve Başarı