Tanfer Dinler

Üç kelimenin üstünü çizen adam. Zor, İmkansiz, Mucize.

Ne İş Yapıyor?

Çiftçi
Sosyal Girişimci
Düşünce Yönetmeni

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

Tanfer Dinler “Çiftçi” ve 28 yıldır İstanbul Üniversitesi’nin yanısıra farklı üniversitelerdeki genç girişimcileri yetiştirmekle kalmayıp onların projelerine doğrudan destek veren bir ”Sosyal Girişimci”dir. Yüze yakın ülkede çalışmalar yaptığı bilinen Tanfer Dinler, uzakdoğu ülkelerindeki deneyimlerinin ışığında hizmet veren bir ”Düşünce Yönetmeni”dir.

Farkındalık ve düşünce yönetimi, etkin kişisel yönetim ve liderlik konularında şirketlere eğitim vermektedir. İnsanların yanısıra bitkileri ve hayvanları da yetiştiren ”Çiftçi” Dinler; köy köy dolaşarak yarattığı kolektif bilinçle çiftçiler ve köy kadınları için katılımcı projeleri hazırlamakta ve yaşama geçirmektedir. Tanfer Dinler, AB ülkelerinde eşdeğeri olmayan Tarım Sigortaları Havuzu TARSİM’in yasa hazırlayıcısı, sistem kurucusu, isim babası ve mimarıdır. Mevcut edinimlerinin tamamını eşiyle birlikte kırk yıldır yürüttüğü köy çocukları eğitim projesi için kullanan Dinler, binlerce köy çocuğunun yaşama tutunmasında da anlamlı bir rol üstlenmiştir.

Başarı Sınır Tanımaz

Düşlediğim yüzyıllar için “Tohum ekiyorum, ağaç dikiyorum, insanları eğitiyorum.”
Belki de daha iyi bir hayat mümkün. Zorlukların üstesinden gelmek, engelleri aşmak, birlikte geleceği tasarlamak. Peki bize engel olan ne? Benim dünyamda zor, imkansız, mücize kelimelerinin yeri yok. Çünkü insan inanır ve isterse güçlü bir motivasyon ile hedefini gerçekleştirebilir. “Geldim, yaptım, yine yaparım” diyerek yoluna devam edebilir. İlk koşul o yola isteklilik ve gönüllükle çıkmak .
İşte o zaman başarı sınır tanımaz.

Diğer Konu Başlıkları
– Değişim Gelişim ve Risk Yönetimi

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co