Özkan İrman

Dikkat çeken deneyim paylaşımları ve kitaplarıyla, başarılı iş insanı profilinden çok daha fazlası…

Ne İş Yapıyor?

Girişimci
Yazar

Nerede Yaşıyor?

Bursa

Hakkında

1964 yılında Bursa’da doğdu. İlk ve ortaokulu “kendi muhitim” dediği Hamzabey ve Muradiye, liseyi Tophane Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü’nde okudu. Vasıfsız işlerde geçen kısa bir çalışma süresinin ardından kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi’nden, 1986 yılında İşletme Bölümü mezunu olarak hayata atıldı.

1989 yılında okul arkadaşı Selvinaz Hanım ile evlendi. Irmak İrman Gazioğlu, İsmail Arda İrman, Ali Tuna İrman isimlerinde 3 çocuk babasıdır.

Kendi markasını yaratma hayaliyle 1994 yılında Minteks’i kuran ve dünyanın birçok noktasında tüketicisi ile buluşturan Özkan İrman, Bursa ile birlikte büyürken gözünün gördüğü, yüreğinin hissettiğini de kayıt etmeye devam etti.

İrman, başarılı iş insanı profilinin yanında; deneyimlerinden ve yaşanmışlıklardan yola çıkarak yazdığı anı, şiir, hikaye, roman, deneme türündeki kitaplarıyla da edebiyat dünyasında yerini almayı başardı. Mezeci Çırağı kitabının hikâyesini yapımcı kimliğiyle beyaz perdeye aktararak özellikle sanata yaptığı yatırım nedeniyle de dikkat çeken Özkan İrman; “Her şey bilmekle başlar” yaşam felsefesiyle birlikte yazmaya, çeşitli platformlarda konuşmacı olarak deneyimlerini paylaşmaya devam ediyor.

Yazarın Kitapları
“Mezeci Çırağı”, “Ortak Hadi Gel Batalım”, “Ya Patron Duyarsa”, “Sizin Çentiğiniz Var mı?”, “Kafamın Tasını Attıran Şeyler”, “Gül Ağacı Gül Beni”, “Sosyal Medya Cinayetleri”, “Mor Yazma’m”, “SİN-Kabe’nin Komşusu”, “Ser”, “Yamyam ve Avcısı”, “Tatlıcım”, “Arkası Yarın Mektuplar”, “Hayal Et Ürünleri A.Ş.”, “İz yok Vukuat Yok

Her şey bilmekle başlar!

“Mezeci Çırağı’nın bilmekle başlayan öyküsü”
Tecrübe hiç bitmeyen bir serüvendir…

Nefes alınan her gün; eğer aktarabiliyorsak gelecek kuşaklara, mühimdir!

İnsanoğlu tam da “Hayatı biraz öğrendim.” derken tası tarağı toplayıp göçüyor bu dünyadan.

Benim içimi acıtansa insanın ölmesinden çok, edindiği tecrübenin yok olması…

Çünkü ben artık biliyorum ki bana basit gelen bir bilgi, belki de bir insanın hayatını kurtarabilir.

Yaşanmışlıklar üzerinden edinilmesi yıllar sürecek tecrübeleri bir araya getirerek, ‘Yapma, yazma, düşünme!’ diyene inatla yazdım…

Üretimi ve yaşamı bırakmadan, herkes için “Düşündüm, yaptım ve iz bıraktım.”

Diğer Konu Başlıkları
– Ortak Hadi Gel Batalım!

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co