Op. Dr. Gökçen Erdoğan

Sağlıklı cinsellik ve doğru iletişimin gönüllü elçisi.

Ne İş Yapıyor?

Cinsel Terapist
Kadın Hastalıkları ve
Doğum Uzmanı

Nerede Yaşıyor?

Ankara

Hakkında

Diva Klinik’in kurucusu, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Gökçen Erdoğan, ana branş eğitimini Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlamıştır. Toplum yaşamının, doğru iletişim ve sağlıklı cinsellik ekseninde düzenlenebileceğine inanan Erdoğan, ana branşına ek olarak Hipnoterapi, Cinsel Terapi ve Aile Terapisi alanlarında yetkinlik sahibi olmasını sağlayan çeşitli eğitim, workshop ve projelerde yer almıştır.

Amerika York University MBA, Başkent Üniversitesi Halk Sağlığı Yüksek Lisans, St.Clements University Sosyal Psikoloji doktora eğitimlerinin yanı sıra, birçok üniversitede jinekolojik kozmotoloji alanında eğitmen olarak görev yapmaktadır. Türkiye’de cinsellik adına büyük çalışmalara imza atan CİSED (Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği) yönetim kurulu başkan yardımcısıdır.

İkili ilişkilerin, cinsel sorunların ve iletişim kopukluğunun; iş ve aile yaşamına yansımalarını doğru yönetmek ve olumluya çevirmek adına pek çok öncü proje yönetmiştir. Türkiye’nin pek çok yöresinde, kadına yönelik şiddetin temelindeki sorunları incelemiş ve çözümler üzerine dernek/vakıflarla gönüllü projelerde yer almıştır.

‘Kariyer Yönetiminde İnsan İlişkilerinin Rolü’ne verdiği önem ve savlarıyla ‘danışmanlık’ görevini üstlenerek kurumsal yaşamın da aranan bir parçası haline gelmiştir. Şu ana dek 12 köklü kuruluşa farklı konularda danışmanlık hizmeti vermiştir. Sosyal sorumluluk projelerini de aynı gayretle sürdürmektedir.

Vajinismus sorununu Türkiye’ye anlatan ve bu konuda çiftlere yüzde yüz çözüm sunan önemli uzmanlardan biridir. Türkiye’nin önde gelen gazete, dergi, radyo ve televizyonlarını aracı kılarak, bedenen giremediği hanelere ulaşmış ve sorulamayanların sorulmasına, yanıtlarının herkese ulaşmasına olanak sağlamıştır.

2012 yılında Ankara’da ‘Yılın İşkadını’ seçilen Erdoğan, girişimci ruhuyla da örnek bir kadın portresi çizmektedir. Sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol alan doktorumuz, evli ve iki çocuk annesidir.

2013 yılında “Gizli Kapaklı Şeyler” kitabıyla cinsel terapi hizmeti verdiği kişilerin gerçek terapi öyküleri ve 2014 yılında “Sırra Kalem” kitabıyla şaşırtan ve düşündüren gerçek yaşam öyküleriyle kütüphanelerdeki yerini almış, 2016 yılında ise “Belki Keşke Neyse” asla yalnız değilsiniz sloganıyla sorun yaşayanların yalnız olmadıklarını vurguladığı bir kitaptır… 2018 Aralık öngörüsüyle de 2 kitabı daha raflara hazırlık aşamasındadır…

Gökçen Erdoğan, Ekim 2016 Ekim itibariyle, kurucu kadrosu içinde yer aldığı Amerikan York Üniversitesi akreditasyonlu ETNA Academia’da kurumsal ve bireysel danışman/terapist olarak yer almaktadır.

Sevmek Sanatina Çok Şey Borçluyuz

O kadar uzun zamandır aşkı ve sevgiyi konuşuyorum ki, hiç de güzel bulunmayan bir çift gözü elmaslarmış gibi izlediğim ilk çocukluğumdan beri mesela. Önce şuursuzdu kelamlarım. Kalem mi istemiştim, silgi mi, belki bir yudum meyve suyundan. Mağduriyetini bile seviyordum sevmenin, çocukça. Sonra büyüdüm, başka aşklar tanıdım, gerçek aşklar, gerçek olduğunu iddia eden aşklar. Çetrefilli ilişkiler gördüm, sıkan, bunaltan ve hiçbir yere gitmeyen ilişkiler. Bedbaht insanlar tanıdım, mahvını kendi elleriyle hazırlayan ya da her sabah yenilenmiş olarak uyanan insanlar. Bazıları aşk sanatında birer sanatçıydı adeta, bazıları amatörlüğünde örnek alınası yanlar bulunan amatörler, bazıları bir parça acıma hissi uyandıran profesyoneller, türlü yanıyla sevenler ve sevilenler tanıdım.

Onlar hiçbir zaman basit değildiler. Aşkın, sevmenin, ilişkinin, insan hayatında neleri değiştirip neleri yerinden edeceğini bilmeyenler için belki, ama benim için asla basit değildiler. Ruhların iflasını gördüm çünkü ya da keşfedilen cevherler. Bugün burada size dilimin döndüğünce dünyanın her yanında aynı dili, belki yalnızca lehçelere ayrılan insanlardan söz edeceğim. Sevmek sanatının bir kıyısından tutanlardan.

Kendi anılarınız canlanacak gözünüzde ve umuyorum ki her şeyin sonunda bunun yalnızca bir aşk sohbeti olmadığını, aşkın sekiz kollu bir ahtapot olduğunu, hayatı, hayatın her alanına sardığını göreceksiniz, yeniden. Çünkü hepimiz biliyoruz, ancak unutuyoruz.

O aşk  ki iş hayatımızı rüzgardaki bir etek gibi çeviriyor başımıza. O sevmek ki sosyal yaşamın dışına itiyor bizi topu olmayan bir çocuk gibi, oyun dışı bırakıyor. Böyle olmak zorunda mı? Nasıl mücadele edilir aşkla? Nasıl galip gelmeden ama mağlup da olmadan ustalıkla öğrebilir sevme sanatı?

Aşka inanmamak için tarihi, sinemayı, edebiyatı da inkar etmek gerekir. Oysa bunları inkar insanlığın inkarıdır.

Diğer Konuşma Konuları
– Belki, Keşke, Neyse
– Kadın Kendini Nasıl Gerçekleştirir
– Sağlıklı Cinselliğe Giriş ve Gelişme
– İkili İlişkilerin Kariyere Yansıması
– Seks ve Çalışma Hayatı Arasındaki Benzerlikler
– Hayatın Dönemlerine Bakış

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co