Moshe Aelyon

“Ve bir gün geldi ki tomurcukta sıkışık kalmak çiçeklenme riskinden daha acılıydı…” Anais Nin

Ne İş Yapıyor?

Ceremony Event & Flower ‘da Creative Director
Marka Danışmanı

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

1964 yılında İstanbulda doğdu. Tipik bir Nişantaşı apartman çocuğu olarak büyüdü. Azınlıkların birbiri ile kenetlenmiş ve uyum içinde olduğu İstanbul’da yetişti. 18 yaşına kadar tüm yazlarını Büyükada’da geçirdi. Ada kültürünün artılarından beslenerek açık iletişimi, çevreye uyum sağlamayı, farklı kültürlerle birlikte yaşamayı benimsedi.

Galatasaray Lisesi eğitim süreci Anadolu kültürü ile tanışmasına vesile oldu. Aynı zamanda Fransız kültüründen çok etkilendi. Avrupa’da yüksek öğrenim görme hayalleri kurarken; çocukluk aşkının peşinden gitmeyi tercih etti ve Amerika’ya yerleşti.

Yedi yaşından beri modaya olan tutkusu moda eğitimi almasına neden oldu. UC Santa Barbara üniversite eğitimi sonrasında Brooks College’de moda tasarımı eğitimi aldı.

Bir Amerikan – Türk firması olan Troy International’da tasarımcı olarak iş hayatına giriş yapmakla birlikte; firmanın aynı zamanda pazarlama stratejinin belirleyicisi oldu. Toptan ve perakende mağazacılık sürecinde deneyim kazandıktan sonra kendi işini kurdu.

1986 yılında evlendi. Bir kızı ve bir oğlu oldu. Bu süreçte yaşamını Los Angeles’da devam ettirdi.

Modayı bırakması gerektiğini hissetti ve kasabada “Misafir Ağırlama” üzerine odaklanarak davet organizasyonu yapmaya başladı. Kurumsal dünyada üst düzey ve ailelerine lüks tükemetime yönelik organizasyonlar gerçekleştirdi. Müşterileri arasında Bill & Hillary Clinton, Paul Newman, Martha Steward, Pepsi, GE, Miramax, NBC, LG Electronics vs yer almaktadır

Detaycı ve mükemmeliyetçi kişilik yapısı ile ön plana çıkan, 40 yaşından sonra kişisel gelişime ve farkındalığa odaklanan Aelyon, gerçek kimliğini kamuoyu önünde yaşamaktan çekinmemiştir.

Sosyal açlıklarını gidermek için özüne ve kültürüne dönme ihtiyacı ile 35 yıl sonra Türkiye’ye geri dönüş yapan Aelyon, marka danışmanlığı yapmakta, kreatif direktörlük, organizasyon ve iletişim alanındaki tecrübelerini İlham Veren Konuşmalar çatısında gerçekleştirdiği söyleşiler ile paylaşmaktadır.

Türkçe, İngilizce, Fransızca ve çat pat İspanyolca’sı ile dünya insanı olmakta ısrar eden Moshe Aelyon mizah dolu, akıcı ve samimi yorumları ile dinlenmeye değer.

Işığını Yansıt: Özgüven ve Farkındalık

Hayati seviyorum, insanlar ve kisisel özellikleri benim icin çok ilginc. Kendimi yalnizken bulduğumda ufak seylerden zevk alabilmenin keyfini sürüyorum. Risk almadan hic birseyi başarmam söz konusu değil. Korkmuyorum o yüzden de Anais Nin’in bu söylemine bayılıyorum: “Ve bir gün geldi ki tomorcukta sıkışıp kalmak, çiçeklenme riskinden daha acılıydı”

Peki hep böyle miydi?

Sahip olduğumuz ışığı saklamak da yansıtmak da bizim seçimimiz. Peki kararımıza ne etki ediyor?

Özünün farkına var…

Diğer Konu Başlıkları
– Kisisel Yolculuğum LGBTQ
– Yaratıcıkta Sınır Yoktur
– İletişimde Samimiyet, Mizah ve Dinleme Sanatı
– Sohbet Siz ve Ben – Q&A “Amerikada bir Türk’ün Yolculuğu”
– Lüks Serviste Müşteri İlişkileri

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co