Lüset Kohen Fins

Elinden geleni değil, gerekeni yaparak başarmış olan biri.

Ne İş Yapıyor?

Yazar
Konuşmacı
Eğitmen

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

İstanbul doğumlu Lüset Kohen Fins, 1997-2009 yılları arasında yayınladığı City Plus Istanbul dergisinin ardından çalışmalarına Amerika’da devam etti. New York’ta NYC Food & Mood adlı yüksek tirajlı bir kültür-sanat dergisini hayata geçirdikten sonra Türkiye’nin yurt dışı tanıtımlarında aktif görev aldı.

On Derin Ayak İzi adlı 512 sayfalık ilk romanını İngilizce olarak yazan ve kitabı bizzat kendisi Türkçe’ye çevirerek Türk okuyucularla buluşturan Lüset Kohen Fins, bu kitabıyla 2013’te Uluslararası HarperCollins Authonomy altın madalya ödülünü kazandı. İkinci romanı Enginar Mevsimi’ni 2015’te çıkardı, ardından Hasta Bakıcı, Şarlatan ve Dahil adlı romanları yayınlandı.

Metanoia adını verdiği hayal gücü egzersizleri ve zihin yogası teknikleriyle sadece Türkiye’de değil, dünyada bir ilke imza atan Fins, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin desteğiyle kurulan Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali danışma kurulu üyesidir. Çağdaş Türk edebiyatına yeni yetenekler kazandırmak amacıyla 2014’te Yaratıcı Yazarlık Atölyesi’ni kurmuştur.

Hikâyelerin İyileştirici Gücü

Kendimize anlattığımız bireysel veya toplumsal hikâyeler, yaşarken deneyimlediğimiz mutluluk ve mutsuzluk dolu tüm oluşumların baş sorumlularıdır. Kendi değerlerimizi ve yeteneklerimizi hor gördüğümüzde, başımıza hiç hesapta olmayan ve hüsranla neticelenen olaylar gelmeye başlar. Çünkü gerçekleri inkâr ederek kurguladığımız her doğrunun günü gelince bizden hesap sormak gibi bir huyu vardır. Kendimize anlattığımız hikâyelerin içeriğini değiştirdiğimiz zaman ise mucize kapsamına girebilecek dönüşümler ortaya çıkar. Bir zamanlar ikna olduğun tüm hikayeleri güncellemeye hazır mısın?

Diğer Konuşma Konuları
– Yazmaya yeni başlayanlar için hayat kurtaran 11 gerçek.
– İyi bir hikâye anlatıcısı bireyleri ve toplumları nasıl iyileştirebilir?
– Neden bazı deneyimler bize dünya yasalarını öğretirken, bazı deneyimler de hayatı ıskalamamıza sebep olur?

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co