Kerimcan Kamal

Güzel kaybedenlerin kazandığında da güzel olacağını kanıtlayan biri.

Ne İş Yapıyor?

Televizyoncu
Gazeteci
Yazar

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

Kerimcan Kamal evin tek çocuğuydu. Annesi babası onu çok severdi. Yazları Karadeniz’de bir sahil kasabasına gidilir, bütün aile orada buluşurdu. Kış oldu mu okullar açılır Sarıyer’den 25 C numaralı otobüse biner, Sirkeci’ye gider, oradan yürüyerek İstanbul Erkek Lisesi’ne çıkardı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni kazanınca sevindi. Ancak okul Boğaziçi kampüsünden Avcılar’a taşınınca işler değişti. Üniversite hayatı boyunca okumaktan çok, çalıştı. Rehberlik, reklam metin yazarlığı yaptı.

Yine de okumak hoşuna gitmiş olacak ki İstanbul Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümünde yüksek lisans programına devam etti. Kanal D, Star TV, Show TV’de muhabirlik, editörlük, haber koordinatörlüğü yaptı.“Haber Özel” isimli araştırmacı gazetecilik programının yapımcısı ve sunucusu oldu. SKYTürk televizyonun kuruluşunda görev aldı, genel müdürlüğünü yaptı. Gazeteci arkadaşları ile birlikte KanalTürk televizyonunu kurdu. Yönetim kurulu başkanlığı ve genel müdürlük görevlerini üstlendi.

Ergenekon soruşturması ve devam eden süreçte beş yıl boyunca KanakTürk’teki görevinden dolayı ticaret ve ceza davalarında yargılandı. Bu süre içinde Radyo 24 isimli bir haber radyosu kurdu, TV için seçim, siyaset yorumculuğunun yanı sıra Zuppe isimli talk show programını yaptı. Halen Kafa dergisinde aylık yazıları yayımlanmaktadır. Tiyatro sanatçısı Doğa Rutkay ile evli, bir çocuk babasıdır. Almanca, İngilizce konuşur. Türkçe yazar. Bodrum Masalı dizisinde rol almıştır.

Güzel Kaybedenler Güzel Kazanır

Ben eski tip kahramanlara inanıyorum.

Ben zengin beylere değil Yaşar Ustalara inanıyorum.

Ben kazanmaya değil yaşamaya inanıyorum.

Ben yaralı insanlara inanıyorum.

Ben hayatın büktüğü boynunu kimseye eğmeyenlere inanıyorum.

Bilge değilim.
Hiç Ferrarim de olmadı.
Olsaydı da mecbur kalmadan satmazdım.
Çocukluğumuzdan itibaren bizi kazanmaya, başarmaya, sınıf atlamaya, sahip olmaya güdüleyen sistem sonra mutluluğu ve huzuru Ferrarinizi satmakla bulacağınızı anlatıyor. Oysa kimse Ferrarisini satmak istemiyor. Çünkü güç, zenginlik, kazanmak hep en geçer akçe olmaya devam ediyor.
Ama gün gelip hepimiz bir kazaya uğrarız.
Ve o gün düştüğümüz yerden kalkarak yaşamaya yeniden başlarız.
Bizler Ferrarisini çarpan bilgeleriz.

Biz kentin yeni zengin kuleleri ile moloz kamyonları arasına sıkışmış milyonlarız.
Her gün trafikte, işyerinde, okulda, adliyede siyasetin, ekonominin, yaşadığımız ülkenin bin bir ağır şartının altında ezilmemek, sevdiklerimizi korumak ve bütün hır gür içinde bir an için bile olsa mutlu olabilmek için kahramanca savaşıyoruz.

Peki bu bize ne kazandırıyor ya da ne kaybettiriyor?

Kazansak da kaybetsek de güzel olalım…

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co