Kerem Şenoğlu

Kişisel gelişim eğitimlerine fark katan mühendis

Ne İş Yapıyor?

Yüksek Makine Mühendisi
Yönetim Danışmanı
Eğitmen

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

1965 yılında doğan Şenoğlu, ilköğretim ve lise tahsilini İstanbul’da tamamladıktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliğinden mezun olmuştur.

Kariyerine Alarko Doğalgaz A.Ş de Maliyet Kontrol ve Bilgi İşlem Şefi olarak başlayan Şenoğlu teknik eğitimler ile başlayan eğitmenlik kariyerine BMW Borusan Otomotiv’de Eğitim Şefi, Has Otomotiv A.Ş ve Mengerler Otomotiv A.Ş de Satış Sonrası Hizmetler Müdürü, Volvo Volcar A.Ş de Satış Sonrası Hizmetler Koordinatörü olarak sürdürmüştür. Bu bünyelerde tüm teknik eğitimlerin yanı sıra ürün, davranış ve yönetim eğitimleri, otomotiv gruplarında satış ve satış sonrası hizmet eğitimleri vermiştir.

2006-2010 yılları arasında Citroen Baylas Otomotiv A.Ş de Eğitim Müdürü olarak görev alan Şenoğlu, Masters Training International, PDR Group A.Ş ve Kural Dışı Eğitim ve Danışmanlık’ta eğitmen olarak yer almış, Satış ve Pazarlama, Ürün ve Marka Yönetimi eğitimlerinin yanı sıra yönetim alanında Yönetim Becerileri, Proje Yönetimi, Çatışma Yönetimi, Problem Çözme eğitimleri vermiştir. Temmuz 2011 itibari ile DB Positive bünyesine katılan Kerem Şenoğlu özellikle proje bazlı çalışmalarda Satış ve Pazarlama, Yönetim Becerileri, Yönetim Koçluğu ve Kurumsal Koçluk eğitimleri vermektedir.

Profesyonel iş hayatı sürecinde yurtiçi ve yurt dışında gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcı olarak da yer alan Şenoğlu, kişisel gelişimini NLP alanında yoğunlaştırmıştır. BMW bünyesindeyken İngiltere’de katıldığı Yönetimsel NLP eğitimini daha sonra ilave modüller olan Kadın Erkek İlişkileri, İletişim, Özsaygı ve Özdeğer, Kendinle Yüzleşme, Psiko-Kinesiyoloji, Doğru Karar Almak modülleri ile destekleyen Şenoğlu Nlp  eğitimi de vermektedir

Yönetim ve satış eğitimlerinin yanı sıra beceri geliştirmeye yönelik; Eğiticinin Eğitimi, Etkili Sunuş, Müzakere Beceri, Zaman Yönetimi, Zor Kişilerle Başa Çıkma eğitmenin en yoğun verdiği eğitimler arasındadır.

Psikoloji, felsefe ve kuantum fiziği ile ilgilenen Şenoğlu, iyi derecede İngilizce ve Almanca bilmekte, İngilizce eğitim vermektedir.

Kerem Şenoğlu Yönetim Danışmanları Derneği (YDD) üyesidir.

Krizden Kaosa

Bugün bütün dünyayı etkilemekte olan “KRİZ”in gerçekte bir “KAOS” olduğunu düşünebilir miyiz?

Kriz bir olay vasıtasıyla tetiklenerek patlak verir ve ani şekilde görünür hale gelir. Beraberinde etkilenen kitlelerde bir korku duygusu yaratır. İlgili parametrelerden birini (finansal kaynaklar gibi) değiştirdiğinizde göstergeler rahatlar. İnişli çıkışlı bir karakteri vardır. Kaos ise uzun bir süreç sonucunda, yavaş yavaş gelişir. Etkilediği kitlelerde anksiyete yaratır. Bu durumda sadece parametreleri değiştirmek yeterli olmaz. Köklü bir değişim yani farklı bir bakış açısı gereklidir. Kaos, kendisine isteyerek veya istemeyerek uyum sağlayan kitlelerde dönüşüm yaratır; bu uyum yakalanmadığında yıkıcı ve yok edici olur.

Bu kaos durumunun bugüne kadar kullanılan “BUSINESS” tarzımız ile zihniyetimizin sonucu olduğunu görebilirsek, değiştirmemiz gereken şeyin, yaşananları algılama şeklimiz olduğu ortaya çıkar. Eğer yaşananları bir kriz olarak algılarsak tek seçimimiz giderlerimizi kısmak, küçülmek ve hareketsiz kalarak fırtınanın geçmesini beklemektir.
Bu, seçimsizlik durumu yaratır.

Bu yaşananlar, içinde bulunduğumuz ortamın net bir şekilde açıklanamaması, bir tür akışın içinde sürüklenme halidir. Bu algılayış bizleri daha da yoğun bir kaosun içine sürükleyecektir. Sonuçta yaygın olarak karşılaşacağımız tablo, çalışma isteğini ve yaratıcılığını kaybetmiş elemanlar, bir elemanı yöneten iki müdür, geçmişten ders çıkarmayan yönetimler, geleceğe endişeyle bakan gözler gibi resimler içerir.

Oysa zafer, fırtınada barınak değil yel değirmeni yapanların olacaktır.
Bütün bu geçmiş tarz ve zihniyet modelleri, işi rakiplerimizden “daha iyi” yapmaya odaklanmaktadır. Rekabette üstünlük ve kalıcılık rakipten daha iyi yapmaya değil, rakipten daha “FARKLI” yapmaya dayanır.
Nasıl mı?

DEĞİŞİME değil DÖNÜŞÜME geçmeye var mısın?

Diğer Konu Başlıkları
– Çekim Yasası : Kuantum Düşünce Tekniği

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co