Gökhan Çınar

İnsanın doğasını sorgulamaktan hiç sıkılmamış bir çocuk adam.

Ne İş Yapıyor?

Klinik Psikolog
Yazar
Radyo Tv Programcısı

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

23 Aralık 1983’de İstanbul’da doğdu.  12 yaşında bölgesel bir radyoda yaptığı çocuk programlarıyla radyoculuğa başladı. Sonraki yıllarda Radyo ve Tv programlarına çeşitli yerel/ulusal kanallarda devam etti. 2002 yılında üniversite eğitiminde Psikoloji bölümünü seçti ve sonrasında Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

Eğitim hayatı boyunca medyadaki çalışmalarına devam etti. 2009-2012 yılları arasında JoyTurk’ün Radyo Müdürlüğü görevini sürdürdü. Bu dönemde başarılı sanatçıların ve orkestraların katılımıyla başlattığı akustik performans programlarında yapımcı olarak görev aldı. Bilgi Üniversitesi Sinema- Televizyon Bölümü’nde hem bir program hem de bir lisans dersi olarak başlattığı “JoyTurk Akustik” programı yıllarca devam etti. Diğer yandan Doğuş Yayın Grubu’nun müzik kanallarında “Doksanlar”, “Pop Akustik”, “İyi ki”, “20 Dakika” isimli programlarda program yapımcısı ve sunucu olarak yer aldı. NTV’de yayınlanan “Rubato ile Başka Şarkı” programının yapımcılığını üstlendi.

Uzmanlık alanı Klinik Psikoloji olan Gökhan Çınar, 2007 yılından bugüne psikoloji alanında eğitim ve klinik çalışmalarını sürdürdü. Bir psikoterapist olarak Geştalt Terapi Yaklaşımı’nı benimsedi. Türk Psikologlar Derneği ve Geştalt Terapi Derneği üyesi olmasının yanı sıra Oyun Terapileri Derneği’nin de kurucu üyelerinden biridir.

Lisans ve yüksek lisans psikoloji eğitimi sonrasında doktora eğitimini sinema-tv alanında sürdürdü. İnsan doğası, çocuk-ergen gelişimi ve psikoterapi üzerine yazıları çeşitli dergi ve kitaplarda yer aldı. 2017 yılından bugüne, Kafa Dergisi’nde “Terapist Kafası” isimli bölümde yazıları yayımlanmaktadır. 2018’de çıkan ilk kitabı “Geçecek mi?” de hayatın farklı dönemlerini, şahit olduğu insan hikâyelerini, duygu, düşünce ve davranışlar üzerindeki terapist gözlemlerini okuyucusuna aktardı.

Geçecek Mi?
“İçiniz Döküldükçe Geçecek”

Bu dünyaya “beklenti” olmaya gelmedim. Bu dünyaya başkası olmaya, ezberlere uymaya, hep aynı şarkıyı duymaya gelmedim. Hep yük taşımaya, öylesine yaşamaya, hızlıca olup bitmeye, idare etmeye gelmedim. Benim bir yolum var. Kimine manzaralı, kimine sevimsiz! Birine yamaç, diğerine yokuş. Bazen sonsuz aydınlık, bazen zifiri karanlık. Yürüdüğüm, koştuğum, durduğum, duyduğum, baktığım o yol! Yokuşlarımda yorulduğum, dinlenme tesislerimde mola verdiğim o yol! Cesur adımlarımı izlediğim, korkutan uçurumlarımı fark ettiğim, taşlara takılıp düştüğüm, “haydi” deyip kalktığım o yol! Yanlış adreslere de uğradığım, kendim keşfettiğim ya da sevdiğim ayak izlerini takip ettiğim o yol. Gerçeğiyle yüzleşince bazen yoran, hayali hep güzel olan o yol. Yürüdükçe geldiğim kaynağı dönüştüren, gittiğim hedefi değiştiren o yol. İşte o yoldan yürüyorum ben. Yolum açık olsun.

Diğer Konu Başlıkları
– İçinizdeki Yargıç
– Şeytan mı? Melek mi?
– Herkese Oluyor! “Utanç, Utanmak, Utandırılmak”

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co