Elif Dağdeviren

Klasiğin kıymetini bilirken geleceğin gücüyle birleştirebilen yaratıcı.

Ne İş Yapıyor?

Yaratıcı
Yapımcı
Yazar
Danışman
Hikaye Anlatıcı
Konuşmacı
Moderatör
Eğitmen

Nerede Yaşıyor?

Istanbul

Hakkında

Elif Dağdeviren TRT için film çevirmenliği ile başladığı iş hayatına; Aktüel, Hürriyet, Akşam, Esquire gibi yayınlarda muhabirlik ve köşe yazarlığının yanı sıra Cosmopolitan Türkiye ve Kelebek gazetesi genel yayın yönetmenliği görevleri ile devam etti. STAR, ATV, SkyTurk, Turkmax gibi kanallarda televizyon yapımcılığı ve moderatörlüğü yaptı.

netbul.com ile Türkiye’nin ilk büyük internet içerik şirketini kurdu. Netbul’un satılışından sonra kurduğu film yapım şirketi ile televizyon programlarının, önemli uluslararası festivallerden ödüllerle dönen, Türkiye’nin aday adayı olarak Oscar yolculuğunda da adından söz ettiren Dondurmam Gaymak, Beyza’nın Kadınları, Cenneti Beklerken ve İftarlık Gazoz gibi sinema filmlerinin ana yapımcısı oldu. Bunların yanı sıra 4000 kişilik bir konser merkezinin de kurucu ortağı olarak 40’a yakın uluslararası konser organizasyonu düzenledi.

2014-2016 yılları arasında, daha önce de uluslararası danışmanlığını ve networking ilişkilerini yaptığı Uluslararası Antalya Film Festivali’nin Direktörlüğü görevini yürüten Elif Dağdeviren, EDGE CCF (Content Consultancy & Filmmaking) şirketi ile film yapımcılığı, iletişim ve marka danışmanlığı, kültür-sanat etkinlikleri ve organizasyonları yapmakta; bireysel olarak da konuk yazar olarak yazmaya, yapımcılık ve yeni medya eğitimi vermeye, dijital projeler ile kültür-sanat projeleri geliştirmeye, sosyal sorumluluk projelerine destek vermeye devam etmektedir.

Halen TÜRSAK (Türkiye Sinema ve Audiovisiual Vakfı) yönetim kurulu üyesi, EFA (European Film Academy) ve EWA (Euopean Women’s Audiovisual Network) üyesi olup, aynı zamanda kurucusu olduğu Cinema Of Turkey ile de uluslararası film sektörüne Türkiye’yi ve Türk Sineması’nı tanıtmak için ülkeler arası “gönüllü kültür elçisi” olarak çalışmaktadır.

TED Ankara Koleji ve Hacettepe Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olup, Rutgers Univeristy’de “American Languages and Sociology” ile Baruch College’da “Business of Music” eğitimleri almıştır.

Doğru Hikaye, Doğru Zamanda, Doğru Anlatılırsa…

“Bugüne kadar katkımın bilindiği veya bilinmediği ne kadar başarım varsa, arkasında belki de tek bir sır var: Herkesin baktığından farklı bir yönden bakıp, en klasiğe bile farklı bir bakış açısıyla yaklaşabilmek yani kutunun dışında düşünebilmek. Ve elbette en sıradan gözükenin içinden bile etkileyici bir hikaye çıkartabilmeyi başarabilmek.”

“İnsanların da markaların da kendi içlerinde olağanüstü bir, hatta birden çok hikaye barındırdığını düşünüyorum. Ve her bir hikayenin en güçlüsünün bulunup anlatılması bence olağanüstü bir yolculuk. Doğru hikaye doğru zamanda doğru anlatılırsa sonuçları inanılmaz kazanımlara neden oluyor.”

“Eğlence ciddi bir iştir. Ne kadar ciddiye alırsanız sonuçları da o kadar eğlenceli olur. Hem ruhunuz hem de ekonominiz için… Ben de diyorum ki benim işim eğlence, hem de en keyifli kısmı… Gerçeklerle masallar arasında büyülü bağlar kurmak.”

Diğer Konuşma Başlıkları
– Kutunun Dışında Düşünebilmek (Thinking Out Of The Box). En bilindik olana en farklı bakışı, en klasik olana en gelecek değeri katmak…

– Hikaye anlatımı. Doğru zamanda en vurucu hikayeyi en güçlü şekilde anlatabilmek.
– Dijital kültür, trendler ve platformlar
– Entertainment Business – Eğlence Sektörü (sinema, sahne sanatları, dijital platformlar, eğlence ekonomisi)
– Sinema ve sinemaya dair herşey
– Festivaller ve festivallere dair herşey
– Yaratıcılık, iş geliştirme
– Kadın ve Girişimcilik

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co