Dilek Çalışır

Bu hayattaki en önemli mottosu “Sen Değişirsen Dünya Değişir” olan biri

Konuşma Konuları

44 Yaşında –44 Kilo İle Kariyer Değişikliği
Sağlıklı Yaşam ve Ofiste Egzersiz

Ne İş Yapıyor

Art Direktör
Wellness Eğitmeni
Sağlıklı Yaşam Koçu

1974 yılında Almanya’da doğan Dilek Çalışır, öğrencilik yıllarından sonra reklam ajanslarına Art Director olarak görev aldı. Yıllarca müşterilerine tasarım hizmeti  verirken, bir ofis çalışanı olmanın zorluklarını tüm vücudunda hissetti ve 22 senelik meslek hayatının sonunda hiç olmadığı bir vücut ağırlığına gelince bir gece silkelenip kendine geldi. 44 yaşında tartıda 101 kiloyu görünce bu hayatı böyle yaşamak istemediğine karar verdi.

Artık kendi vücudunu yeniden tasarlamanın zamanı gelmişti. 44 yaşında -44kg verdi. Bu ona yetmedi. Bu konuda hizmet vermeye karar verdi. Gençlik ve Spor Dairesi Bakanlığına bağlı HİS (Herkes İçin Spor) Federasyonundan, 1. Kademe Wellness Yardımcı Antrenörlük Belgesi alıp Wellness eğitmeni oldu. Daha sonra sağlıklı yaşam koçluğu yapabilmek için Türkiye’nin en güçlü kişisel gelişim firmalarından biri olan ICF (Internatifonal Coaching Federation) ve Milli Eğitim Bakanlığı onaylı LIVCON Akademiden Bütünsel Koçluk, NLP, NLP Master ve Trainers Training (Eğitimcinin Eğitimi) programlarını başarı ile tamamladı. Bu eğitimler ile insanları hareket geçirme ve motivasyon verme gücü de artmıştır.

Yıllar sonra bir ofis çalışanı olarak hareketsizliğin vücudumuza yaptıklarının fazlası ile farkına varan Dilek Çalışır, bu konuda bir şey yapmaya karar vermiş ve kendi çalıştığı ofiste, ofis egzersizleri yaptırmaya başlamıştır. Bu konu çok ilgi görünce cepte taşınabilir “Fit Ofis Kart” setini tasarlayarak ve satışa sunan Dilek Çalışır, hayat değerinin insanları hareket geçirmek ve motivasyon vermek olduğuna inanmaktadır.

< Geri Dön

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co