Derya Babuç

Eğitim, satış, girişimcilik üçgeninde problem çözücü biri.

Ne İş Yapıyor?

DB Positive Kurucusu
Eğitmen

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

1977 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul, lise öğrenimini Bursa’da tamamladı. Marmara Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bölümler Fakültesi İşletme bölümünden 1998 yılında mezuniyeti sonrası Derya Babuç, İstanbul Üniversitesi İşletme Enstitüsü Uluslararası İşletme Sertifika Programına devam etmiştir.

İş hayatına Yaşar Holding Pınar Tüketim Malları Pazarlama Key Account Satış Yönetmenliği ile başlayan Derya Babuç, Migros’lardan sorumlu olarak bir yıl bünyede çalıştıktan sonra; Masters Training International’a kurumsal eğitimlerden sorumlu Satış Yönetmeni olarak geçmiştir. Eylül 2000 de kurumsal eğitimler satış ile başlayan çalışma sürecine 2002-2005 yılları arasında iletişim, ekip, yönetim eğitimlerinde yardımcı eğitmenlikle devam etmiştir. 2005 den itibaren Masters ve Masters&Mountrain işbirliği ile yürütülen açık hava ve aktivite destekli iletişim ve ekip çalışmalarında eğitmenlik görevini de yürüten Derya Babuç; 2007-2009 yılları arasında Masters Training International’ın Satış Müdürlüğünü, 2009-2010 yıllarında ise Proje ve İş Geliştirme Müdürlüğünü yürütmüştür.

2010 Haziran ayında DB Positive Yaratıcı Çözümler ve Proje Yönetimi’ni kuran Derya Babuç; yöneticilik rolünün yanı sıra; İletişim Becerileri, Ekip Çalışması, Müşteri İlişkileri alanlarında eğitimler de vermektedir. DB Positive bünyesinde yer alan DB Kariyer Okulu ve DB Conference dışında pek çok şirkete proje geliştirilmesi sürecinde de yer alan Derya Babuç, HR Marketing kapsamında da proje yönetimi gerçekleştirmektedir.

Kendisini yemeği, içmeyi, eğlenmeyi, gezmeyi, seyahati, yeni yerler keşfetmeyi, insanları bir araya getiren organizasyonlar düzenlemeyi seven biri olarak tanımlayan Derya Babuç, spor salonunda ağırlık çalışmanın, sahilde uzun yürüyüşler yapmanın ve 1500 parçalık puzzle’ların stres ile başa çıkmada etkili yollar olduğunu iddia etmektedir.

Müzikli Bir Farkındalık Hikayesi

Kişisel gelişim ve farkındalık deyince akla önce aforizmalar geliyor. Benim de var, söylemekten, paylaşmaktan geri durmadığım bir kaç tane. Mesela; “Hikayeniz ne kadar güçlü olursa, başarınızın zaman sınırı olmaz” Mesela; “Hayatta her şey kendi seçimimiz ama bir tek başkalarının ne hissedeceğini biz seçemiyoruz” Peki güzel de başarı ne demek aslında? Biz o seçimleri nasıl yapıyoruz; biliyor muyuz?

Öte yandan; hayatı formüllerle de ifade etmek kolay kimi zaman; olay x tepki : sonuç diyoruz örneğin ama neden o tepkiyi verdiğimizi pat diye söyleyebiliyor muyuz? Ben bilmiyordum. Ben söyleyemiyordum. Fonda “Dertler derya olmuş ben de bir sandal” şarkısının çaldığı; şansızlıkların üst üste geldiği, kurban psikoloji ile yaşamın devam ettiği süreçten gün gelip tüm bunların en şanslı dönemimin sebebi olduğunu fark ettiğim sürece geçene kadar.

Şimdi fonda çok başka şarkılar çalıyor. Farklı bir bakış açısı geliştirmeyi, düşüncelerin önemini keşfetmeyi, harekete geçme istekliliğini attırmayı istiyorsanız; bu paylaşım size ilham verecek.

Diğer Konu Başlıkları
– Temel Değerlerle Motivasyon

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co