Duygu Çaglar Gizli

Kalplere dokunan yaşanmışlık yolcusu. Yazar, okur, anlatır.

Ne İş Yapıyor?

Yazar
öğretmen

Nerede Yaşıyor?

Mersin

Hakkında

1975 yılında Gaziantep’te doğmuş olup, 1990 yılında Mersin’e yerleşmiştir. Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü, Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümü mezunudur. Halen Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Sosyoloji bölümünde eğitimine devam etmektedir. 20 yıldır okul öncesi öğretmenliği yapmaktadır.

2014 yılında “Evlat edinme de bir doğum şeklidir ve yüksek sesle konuşulmalıdır!” sloganıyla oluşturduğu “Elif Ada’nın Annesi” isimli sosyal medya hesaplarında kendi deneyimlerinin yanı sıra, biyolojik yollardan çocuk sahibi olamayan ailelerin hikayelerini de içeren, çocuk sahibi olmak isteyen bir çok aileyi yüreklendirecek yazılar yazmakta olup, on binlerce takipçiye ulaşmıştır.

Bireysel ve sosyal sorumluluk olarak gördüğü evlat edinme konusunda, yazmanın dışında ülkenin birçok yerinde verdiği konferanslarla, gazete ve televizyon röportajlarıyla insanlara ulaşmaya, bu konunun önemini ve hassasiyetini anlatmaya ve çocuk sahibi olma yönünde onları cesaretlendirmeye çalışmaktadır. Konuyla ilgili “Başka Bir Doğum Hikayesi” adında bir de kitabı bulunmaktadır. Duygu Çağlar Gizli evli ve bir çocuk annesidir.

Başka Bir Doğum Hikayesi : Evlat Edinme

Yüzüme baktı.
Donuk bir ifadeyle, “Sie können keine kinder bekommen” dedi.
Anlamadım.
Anlayanlar tercüme etti: “Bir daha çocuğun olmayacakmış!”
Doktor soğuk, dümdüz, pat diye, öylesine, sıradan; tercüme eden ise içi burkula burkula, sesi titreyerek söyledi.
O an her şey bitti sandım, oysa yeni başlıyormuş. Bilmiyordum.\

Benim annelik yolculuğum da böyle başladı. Başka Bir Doğum Hikayesi kitabını; bedenimde filizlenmeyen ama dallarımda çiçek açan kızıma doğru olan yolculuğum sırasında, umudun bittiği yerde; “Korkma” demek için kendime, “Bin kere dünyaya gelsem, yine senin annen olmak isterdim” demek için kızıma ve “Yalnız değilsin, her şey çok güzel olacak” demek için sana yazdım.

Hadi şimdi hep birlikte bir yaşama dokunalım! Paylaşalım ve farkındalık yaratalım. Çünkü “Evlat edinme de bir doğum şeklidir, yüksek sesle söylenmelidir.”

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co