Cesur Doruk

Dikkat! Yüksek dozda enerji iceren biri.

Ne İş Yapıyor?

Influencer
Yazar

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

1976 yılında İzmir’de doğup üniversite eğitimi için İstanbul’a geldiğinde bambaşka hayalleri vardı! Ancak kurumsal hayatın girdabına kapılıp on beş yıllık profesyonel bankacılık, operasyon yöneticiliği ve finans koordinatörlüğü sonrasında kendi işini yapmaya başladıktan sonra bambaşka bir ikinci hayat ile karşılaştı.

On sene önce hastane odasında kızını beklerken yazmaya başladı ilk kez. Hem kızı hem de yeni hayatı için otuz yaşından sonra çocuk gelişimi ve psikolojisi eğitimi aldı, yaşam koçluğu programı bitirdi, üniversitede öğrenci oldu yeni medya okudu.
Hayatının en önemli on yılını kızı, biradambirbebek blog macerası ve son olarak Biradambirbebek Kitap olarak tanımlıyor Cesur Doruk. Bu süreye sayısız röportaj, televizyon programı, birçok ödül (2010’de Turkcell Blog Ödülü, 2011′ de iki adet Altın Örümcek, 2014’de Hürriyet Blog Ödülü) ve sayısız tarifsiz an sığdırdı.

2018 Yılının başında çıkan Bir Adam Bir Bebek kitabı Baba-Çocuk ilişkisini hem duygusal hem esprili bir dil ile anlatan türünün ilk kitabı olmasından dolayı çok fazla ilgi gördü. Şu anda markalara sosyal medya ve pazarlama danışmanlığı veren Cesur Doruk aynı zamanda influencer olarak projelerde yer alıyor ve vakit buldukça profesyonel aşçılıkta yapıyor.

Tutkuların Peşinden Koşmak

Baba olmak…
Masalsı bir değişim. Eskiden elimi cebime soktuğum zaman kırışmış pos makinesi slipleri ya da bozuk para çıkardı, şimdi rengârenk lastik tokalar çıkıyor. Markete gidip alışveriş yapıyorum, kasaya geliyorum, cüzdanı çıkarıyorum arka cebimden, cüzdanımın üzerinde kocaman kabartma pembe bir kalp çıkartması var artık.

Cep telefonumun arka yüzünde çiçek çıkartmaları, bu satırları yazdığım bilgisayarımın üzerinde Barbie çıkartmalarım var benim. Sabah kahvaltılarında bir önceki gün dünyada olan sıkıcı haberleri dinlemektense inanılmaz hayal gücünden çıkan fantastik rüyalar dinliyorum. Bütün prensesleri ve onların âşık olduğu prens karakterlerini tanıyorum. Bazen ufacık bir şey yapıyorum, “Aslan babam” diyor, süper kahraman sanıyorum kendimi. Çünkü baba olmak bazen süper kahraman olmayı gerektirir.

Hastane odasında başlayıp profesyonel iş hayatından mobil babalığa geçiş süreci ve yemek yapmak; soğuk suya makarna atıp haşlamaya çalışmaktan restoranda şeflik yapmaya kadar gelen süreçte aynı zamanda ödüllü blogger olmak. İşte budur tutkuların peşinden koşmak.

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co