Cenk Doğar

Oynar, sunar, seslendirir, pişirir, yer, gezer, yaşar..

Ne İş Yapıyor?

Oyuncu
Sunucu
Moderatör
Seslendirmen
Part Time Şef

Nerede Yaşıyor?

Istanbul

Hakkında

1983 yılında Ankara’da doğdu. Asker bir babanın çocuğu olarak farklı şehirlerde okudu. Üniversite için Viyana’ya gittiğinde “ tamam artık geri dönmez” demişlerdi ama restoranlarda çalışarak gastronomiye, turist rehberliği yaparak da sahneye ilk adımlarımı atmış olarak döndü.

Yeditepe Üniversitesi’nde Turizm İşletmeciliği bölümünü bitirirken sahne tutkusu Salsa ile devam etti. Dereceler ve eğitmenlik birbirini takip ederken Bütünleşik Pazarlama İletişimi Yönetimi yüksek lisans programını da tamamladı.

Büyük bir otelde aşçılık yaparken, hayatımın yönünü değiştiren bir teklifle, bir makarna firmasının ekran yüzü oldu. Kendini o kadar mutlu ve daha önemlisi “ doğru yerde” hissetti ki,  o günden sonra sahneden hiç inmedi.

Sahnede kendimi daha güçlü hissetmek için önemli isimlerden aldığı oyunculuk derslerini şan, binicilik, dövüş sporları gibi farklı eğitimlerle de destekledi.

Oyunculuk yapmak istediği şeydi. Bununla beraber sahnenin başka alanları da ilgisini çekiyordu. Seslendirme eğitiminin ardından profesyonel seslendirmen olarak pek çok markaya sesiyle can verdi.Sunuculuk zaten sahne kariyerinin en başından beri şu veya bu şekilde yaptığım bir şeydi. Halen pek çok etkinlik, organizasyon ve toplantıda (İngilizce-Almanca-Türkçe) sunucu ve moderatör olarak da sahnede yer almaktadır.

Online Yemek Atölyesi & Gastrotalks

Dünya’daki en kuvvetli şey nedir? Bence inançtır. Bazen ufuk açan, bazen de kör edendir inanç. Başarmanın yarısından fazlasıdır, ateşleyendir inanç. Büyük inançlar da pekala kırılgan olabilirmiş? Uğruna tüm hayatını değiştirdiğin şey bir balyoz gibi düşebilirmiş insanın kafasına.30 yaşımdaki o yol ayrımının yarattığı müthiş ve sancılı farkındalığın hikayesi bu. Psikolojik bir yolculuk. Kişinin kendine inanmaktan vazgeçme anının bir sahne performansıyla anlatımı

Diğer Konuşma Başlıkları
– “O An” Geldi ve Artık Sahnedesin

– Zamanın Mutfağından
– Based On a True Story : Ben Şanslı Bir Adamım

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co