Cem Özer

Özel televizyonların ilk starı. Her daim Laf Lafı Açıyor.

Ne İş Yapıyor?

Oyuncu
Tiyatrocu
Köşe Yazarı

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

90’lı yıllara talk show programı ile damgasını vuran ünlü oyuncu Cem Özer, 1959 yılında doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini yarım bıraktıktan sonra Dostlar Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Güçlü hitabet yeteniği ile tek adam showları yaptı.

Televizyonda Laf Lafı Açıyor adlı programın sunuculuğuyla tanındı. “Ben sizin yerinizde olsam yanlız bu programı seyrederdim” sloganı ile bilinen Cem Özer, özel televizyonlardan çıkan ilk starlardandır. Şansını Dene yarışmasında yarışmacı olarak bulunan Cem Özer, çeşitli sinema film ve dizi projelerinde yer aldı. Yastık Hikayeleri, A Cem’i Yazılar ve Yirmi Dör Saat adlı kitapları yayınlanmıştır.

Cem Özer’in Cemre adında bir kızı ve Osman Nejat adında bir oğlu vardır. 2016 yılında O Hayat Benim dizinin kadrosuna dahil olan Cem Özer, bu dizide Kenan karakterini canlandırdı. Halen dizi oyunculuğunun yanı sıra Ömürsün Doktor oyunu ile tiyatro yapmaya devam etmektedir.

Yastıkaltı Hikayeleri

New York’ta büyük bir kitapçıda (Central Book&Music Store) ne alsam diye kitap bakınırken, rafların arasında ‘Chicken Soop For the Soul’ diye bir kitap dikkatimi çekti. Sayfalarını karıştırdığımda, içeriğinin , benim programımda yapmak istediğim şeye çok uygun olduğunu gördüm. İnsanların hayatını değiştirebilecek, onlara yön verebilecek, ilham verebilecek hikayeler anlatma fikri böyle doğdu.

Çünkü insanlar kendilerine doğrudan söylenen nasihatlere pek itibar etmezken dolaylı yoldan, hikaye şeklinde kıssalardan kendileri çıkarım yapmayı daha çok tercih ediyorlar. Burada benim avantajım; sadece işi yaptığım an değil her an yaptığım işle birlikte yaşamam. Ve ne yaparsam yapayım nasıl fark yaratırım diye düşünmem.

Babalıkta, arkadaşlıkta, oyunculukta, sunuculukta, duvar boyarken, yemek yaparken, her ne olursa olsun yaptığım, farklı yapmak, fark yaratmak. Hayatta fark yaratmak önemlidir. Peki nasıl yaratılır bu fark?
Anlatayım mı?

Diğer Konuşma Konuları
-İlgi Merak ve Çok Yönlülük

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co