Cem Kınay

‘Uzun ince bir yoldayım gidiyorum gündüz gece’

Ne İş Yapıyor?

Turizimci
İş İnsanı

Nerede Yaşıyor?

Istanbul

Hakkında

1958 yılında İstanbul’da doğdu. 1958-1969 arasında Aşkale/Erzurum, Diyarbakır ve Ağrı’da yaşayan Dr. Cem Kınay; Ağrı Alpaslan İlkokulundan mezun olduktan sonra 1969-1977 İstanbul Avusturya Lisesinde,  1977-1984 Viyana’da Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesinde okudu ve mezun oldu.

Dr. Cem Kınay turizm sektörünün dünyaca tanınmış en önemli isimlerindendir. Avusturya, Viyana merkezli GuletTuristik(1987) ve Magic Life Oteller (1990) zincirinin kurucusu ve CEO’su olarak Avrupalı turistleri yarattığı ‘’Her Şey Dahil” deneyimi ile tanıştırmış, Avusturya, Türkiye, Yunanistan, İspanya, Mısır, Tunus ve Bulgaristan’da toplam 23 Magic Life Otelinde çalışan 8000’den fazla kişiye istihdam sağlamıştır.

Avusturya, Almanya, İsviçre, İngiltere, Rusya, Türkiye ve daha birçok ülkeden Magic Life Oteller zinciri ile yılda 450,000’den fazla ve Gulet Turistik ile 500,000’den fazla misafir ağırlayan Dr Cem Kınay  2004 yılında Magic Life oteller zincirini TUI gurubuna sattıktan sonra; The O Property Collection şirketinin kurucusu ve CEO’su olarak 2005-2009 yılları arasında Turksand Caicos adalarında Mandarin OrientalDellis Cay Otelinin geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesi için çalıştı. 2013-2014 yıllarında Türkiye, Kazakistan, Mısır, Dubai, Hırvatistan ve İsviçre’de faaliyet gösteren Rixos Otelleri yönetim kurulu üyesi olarak görev aldı.

Yerli/yabancı yatırımcılara yatırım, işletme, markalaşma, dijitalleşme ve konsept dizayn  danışmanlığı hizmetleri verdiği danışmanlık şirketi Cem KINAY XPD (Experience Design) şirketini 2016 yılında kuran Dr. Cem Kınay, 2016/2017 Akra Hotels Antalya için“Urban SocialConcept”yaratmış ve uygulamasını yönetmiş, 2017/2018 ‘’Urban Social Vintage ’’i tasarlamış ve İstanbul’da uygulamıştır.

2018 Ağustos ayında deneyimlerini topladığı ilk kitabı ‘’Akıllı Ol. İnsan Ol’’ Destek Yayınları tarafından yayınlanan Dr. Cem Kınay; 1996’da Otel ve Turizm dergisi “Traveller” tarafından “Yılın Turizmcisi”, 1997’de Avusturya’nın önemli ekonomi dergisi “Trend Magazine” tarafından “Yılın Adamı” , 2006’da Avusturya Cumhurbaşkanı tarafından “Avusturya Devlet Nişanı” gibi birbirinden önemli ve değerli ödüllerle onurlandırılmıştır.

Dr. Cem Kınay’ın yönetimi altında Gulet Turistik ve Magic Life Oteller zinciri önemli kuruluşlardan 50’nin üzerinde değerli ödüller kazanmıştır.

Ayağa Kalk ve Oyunda Kal

Kendinizi toplayıp ayağa kalkmakla, hayatın çamurlu sahasında üzerine basılmış olarak yerde yatmak arasında bir seçim yapmanız gereken an, hayatınızın belirleyici anlarından biridir.

Hedef, yolculuğun ta kendisidir.Hayat ise bir dizi hedeften ibarettir.
En büyük başarılarımız, hedefimiz konusunda çok net olduğumuzda ve hedefe varmak için elemizden geleni yaparken, ayakta kalıp o yoldan kazanan olarak çıktığımızda bizim olanlardır

Konu başlıkları:
– Akıllı Ol. İnsan Ol.
– Turizm 4.0

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co