Barış Güleç

Kreatif iş düşünürü, sanat için sanat prensibiyle reklam yaratıcısı…

Konuşma Konuları

Reklamda Hikaye Tasarımı
Hayatı hikayeleştirmek
İçimizden Biri Olan Sanatkarlar
Sanat ve Reklam İlişkisi
Reklamda Dijital Dönüşüm

Ne İş Yapıyor

Rika Ajans Kurucusu
Müzisyen
Yazar

1979 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamladı. Ardından askerliğe olan ilgisi nedeniyle Işıklar Askeri Lisesi’ne gitti. Oradan mezun olduktan sonra üniformalı hayatı bırakarak, Uludağ Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne geçiş yaptı ve 2001 yılında mezun oldu. Üniversite yıllarından itibaren grafik tasarım konularında kendisini geliştirerek önemli reklam çalışmalarına ve kitap kapağı tasarımlarına imza atan Güleç, birçok ajansta kreatif direktörlük görevlerinde bulundu.

2006-2012 yılları arasında Bursa Büyükşehir Belediyesi’nde Kültür Sanat Müdürlüğü yaptı. İş hayatına, Dreamer ve Kabe’nin kurumsal ajansı Rika Yabancı Ortaklığı ve DB Positive eğitmeni olarak devam etmektedir. Gerçekleştirdiği sosyal medya projeleri ile uluslararası ödül kazanan Barış Güleç, ulusal ve uluslararası bir çok markaya reklam danışmanlığı yapmaktadır.

Klasik sanatlar ve edebiyata olan özel ilgisi, kendisini Divan Edebiyatı vezni olan Aruz ölçüsünde şiirler yazmaya yönlendirmiştir. Tambur ve ney çalan Güleç, amatör olarak masa tenisi ile ilgilenmektedir. Devlet Sanatçısı Neval Güleç ile evlidir.

< Geri Dön

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co