Asil Özbay

Motosikletiyle dünyayı gezen bir akademisyen.

Ne İş Yapıyor?

Akademisyen
Gezgin
Satranç Antrenörü

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

1985 Düzce doğumludur. Çocukluğunda başlayan farklı dallardaki üst düzey sporculuk yaşamı Manisa Celal Bayer Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde okuyarak devam etmiştir. Aynı alanda da yüksek lisansını tamamlayan Asil Özbay, uzun yıllar Satranç Antrenörlüğü yapmıştır. Kendini ekstrem sporlar tutkunu olarak tanımlayan Asil Özbay, 14 yıldır motosiklet kullanmaktadır.

Okumayı, deneyimlemeyi ve hayatın farklı alanları ile bağ kurmayı seven Asil Özbay için motosiklet, farklılıklara en pratik ve en eğlenceli yollardan ulaşabilme aracıdır. Bir dönem Kapalı Kadın Ceza İnfaz Kurumu’nda kadın mahkumlara satranç dersleri de veren Asil Özbay, son 3 yılda  medyanın da desteğini alarak “Kadınlara Özgürlük Yakışır” mottosu ile 3 farklı kıtada binerlerce kilometre yolu motosikleti ile tek başına gerçekleştirmiştir ve halen Adriyatik’ten Atlas Okyanusuna, Sahara Çöllerinden Moğolistan Bozkırlarına uzanan deneyimsel bir yaşam sürecini sürdürmektedir.

“Anın İçinde, Rutinin Dışında”  yaşam görüşü  ile her yıl İstanbul’dan başlayan, farklı bir kıtaya kadar uzanan mücadele ve ilham veren yolculuklarını “Dikiz Aynamda Dünya” adı ile sosyal medya belgeseli formunda paylaşmaya olarak devam etmektedir.

Dikiz Aynamdan Yansımalar

Başarılmayı bekleyen fırsatlarla dolu hayat fakat sürekli engellerle karşılaşıyoruz. Bu engellerin en büyüğü ise ön yargılarımız ve riskler almaktan kaçıyor oluşumuz. Halbuki bizlere deneyim sunmayı bekleyen kocaman bir kapı var önümüzde fakat bir çoğumuz bu kapıyı içeriden kilitliyoruz. Kendi sınırlarımızı yaratarak. Bir yolculuğa çıkmak için her şeyin tam olmasını bekliyoruz. Ve o beklediğimiz gün gelmiyor. Yola çıkmak için en doğru zaman; tam da şimdi. Yüz yıllardır böyledir, ‘’kervan yolda düzelir’’

Diğer Konu Başlıkları
– Kadın Gözü ile Yollar
– Kadınlara Özgürlük Yakışır
– Hedef Belirleme
– Motosiklet ile Dünya Turu
– Anın İçinde Rutinin Dışında Uzaklar Yakın

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co