Sinem Çapraz

Nefes ve sağlıklı beslenme ile vücudumuzu ve ruhumuzu arındırabileceğimizi savunan biri

Konuşma Konuları

Sağlıklı Tariflerle Mutfaklardaki Değişim
Geleneksel Tarifleri Yeniden Tasarlamak
Juiceların Hayatımızda Olması Gereken Yeri
Ne Yersen O’sun
Sağlıklı Atıştırmalıklar

Ne İş Yapıyor

Şef
Spor ve Doğa Sever

Üniversitede çalışma ekonomisi okumasına rağmen bir yil kurumsal sektörde calışıp hayali olan aşçılığın peşine düşmüştür.

MSA yi bitirip Ulus Sun Set’ de stajıni tamamladıktan sonra restoranında aile mesleği olan aşçılığa profesyonel olarak başlamıştır.

Geleneksel Türk mutfağını modern mutfakla birleştirerek kendi tarzını yaratmıştır. Mutfakta kullandığı her malzemenin en doğalını seçerek gıda terörüyle mücadele etmeye başladığında sağlıklı ve temiz beslenme fikriyle yeni bir mutfak yaratmıştır. MSA da aldığı RAW mutfak eğitimiyle de yeni ve sağlıklı tarifler yapmıştır.

Daha sonra Dr. Ayşegül Çoruhlu ile tanışıp alkali beslenme üzerine çalışmalar yapmışlardır. Burada artık detox ve juicelar da sağlıklı mutfağa eklenmiş olmuştur. Yurt dışında ve yurt içinde bir çok eğitim almıştır. 2015 yılında Alaçatıda Alajuice markasıyla bir Juicebar açmıştır.

Bein Gurme de 5 şef programındaki şeflerden biri olan ÇAPRAZ Hem detox programları hazırlamakta ayni zamanda da sağlıklı yiyeceklerle bu programları desteklemektedir.

< Geri Dön

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co