Evren Çolak

İnsanın arayış hikayesinin küçük hikayelerde saklı olduğuna inanan biri.

Ne İş Yapıyor?

Algı Yönetmeni
Eğitmen
Yazar

Nerede Yaşıyor?

Bursa

Hakkında

Evren Çolak İstanbul’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamladıktan sonra üniversite eğitimi için Kıbrıs’a gitti. Eğitim almaya başladığı Doğu Akdeniz Üniversitesi İç Mimarlık ve Tasarım bölümünden mezun oldu. Mezuniyetinden sonra hayallerini gerçekleştirmek için gittiği İngiltere’de, “İyi bir tasarım için ilk önce duyguyu keşfetmelisin” cümlesi hayal ve hayat gücünü yeni bir boyuta taşıdı. Üniversitelerin sürekli eğitim merkezlerinde düzenlenen sertifika programları ile başlayan “duygu arayışı’” yolculuğu onu daha sonra özel bir eğitim merkezinde ( Beden Dili, İnsan Davranışı, İletişim, İlişki Kurma, Bilişsel Düşünce, Algı vb.) çalışmaları almaya kadar götürdü.

Başta Londra olmak üzere tüm İngiltere’de; banka çalışanlarından, restoran işletmecilerine, ürünlerini doğru pazarlara ulaştırmak isteyen yerel çiftçilerden, farklı ülkelerle ticaret yapmayı amaçlayan iş adamlarına, eğlence sektörü görevlilerinden, her gün insanlarla iletişim içinde olan kamu personeline kadar birçok kişi ile paylaşımlarda bulundu. Evren Çolak, çok uzun zaman ayrı kaldığı kültür, samimiyet, değer , birlik ve aidiyet duygularını irdelediği eğitimlerin yanı sıra Türkiye’de ilk olarak uygulanan Algı ve Algı Yönetimi, Güvenli Duruş ve Davranış eğitimlerinin ve ‘İçinde Mutluluk Var’ paylaşımının eğitmenidir. Ayrıca kişisel gelişim, beceri geliştirme eğitimleri vermekte ve anlattığı yaşamdan küçük hikayeler ile bu çalışmalarını desteklemektedir.

“İnsan, yaşamının her anında yeni bir duygu algılayarak, arayışının yönünü buna göre düzenliyor” fikrinden yola çıkarak kendi arayışını ve algısını Anadolu Üniversitesi Felsefe bölümünde, The University of Queensland sürekli eğitim merkezinde ve Isha Foundation’da aldığı eğitimlerle oluşturmaya devam ediyor. Evren Çolak’ın 2016 yılında İnkilap’tan yayınlanan Evrenden Mesajınız Var İçinde Mutluluk Var kitabının yazarıdır.

İçinde Mutluluk Var

Bugüne dek evrene hep mesajlar gönderdin; ama acaba sana gelen mesajları hissettin mi? Tüm o dileklere, beklentilere, dualara, isteklere karşılık evren sana işleri yoluna koyacak, yol gösterecek, çözüm getirecek cevabı verdi mi?

Çoğumuz, bizi mutlu eden şeyleri yeniden keşfetmek ve hatta yeniden anlamlandırmak yerine ömrümüzü bilmediğimiz türden bir mutluluk arayışıyla geçiriyoruz. Nedense bu bize daha kolay geliyor. Mutluluğu kalıcı bir şekilde içimizde var etmek varken, sıcak pide misali sunulan geçici tatminlerle vakit geçirip, yaşadıklarımız bizi artık mutlu etmemeye başladığında başkasına sıçrıyoruz. Tatminsizlikler ve hayal kırıklıkları tanıdık duygular olarak hayatımıza kök salıyor. Peki ya sonra?

Belki hemen değil ama bir gün gerçek mutluluk kaynağının ne olduğunu anlamlandırmanın peşine düşüyor insan. Yaşadıklarının ve yaşadığı duyguların tanımlanmasına ihtiyaç duyuyor. İşte o anda hayatının en büyük sorusu devreye giriyor: Mutlu muyum, mutsuz mu?
Her gün mutlu olmak için yaptığımız onca şeye baktıktan sonra, aslında bizi mutsuz eden her şeyi mutlu olmak adına yaptığımızı fark edebilir ve bizi nelerin mutsuz ettiğini bulduktan sonra mutluluğun da peşi sıra geleceğini görebiliriz. Tabii ki yol haritası ile birlikte. Yaşam keşfedilecek mutluluklarla dolu, yolculuğun başkahramanı olmaksa bizim elimizde. Çünkü mutluluk, içimizde bir yerlerde ve tüm benliğimize yayılmayı bekliyor…

Çünkü;

“Mutluluk, her sabah aynada ki size değer vermektir.”

Diğer Konu Başlıkları
– Bahanesizsiniz
– Ertelemeyi Ertelemek
– Motivasyon Algısı

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co