Ebru Uygun

Rağmen başarmanın ne demek olduğunu anlatanan anlattıkca hayranlık uyandıran biri.

Ne İş Yapıyor?

Toçev Kurucusu ve Başkanı

Nerede Yaşıyor?

İstanbul

Hakkında

Ebru Uygun, 1971 yılında İstanbul’da doğdu. Avusturya Saint George Ticaret Lisesinden sonra Finishing School ve Cenevre Webster Üniversitesinde İşletme-Pazarlama Bölümünden mezun oldu. İsviçre’deki öğrencilik yılarında Christian Children Foundationda iki yıl süreyle staj yaptı. Staj yaptığı dönemde Türkiye’den yurt dışındaki vakıflara bağış yapıldığını fark eden Ebru Uygun, vakıf kurmaya karar verdi.

Türkiye’ye döndüğünde bir süre İpaş İplik’te Muhasebe Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. 1994 yılında Tüvana Okuma İstekli Çocuk Eğitim Vakfı’nı kurdu. Ebru Uygun ELPA Tekstil’in Yönetim Kurulu Üyesi, Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin Başkan Yardımcısı, Aile Akdeniz Ateşi Derneği Başkan Yardımcısı, 100 Yıl Işıl Eğitim Vakfı’nın Başkanı’dır. Ebru Uygun, İngilizce, Almanca, Fransızca biliyor. Uygun, ikiz çocuk annesidir.

Gönül Irmağı, Birlikte Büyümek, Dokunduğum Yürekler, 102 No’lu Oda yayınlanmış kitapları bulunmaktadır. adL firması ile ortak bir projeye imza atan Uygun’un eserleri özel tekniklerle kumaşa aktarılarak kıyafetler tasarlanmış ve bu kıyafetler TOÇEV yararına 2014 Yaz Sezonu boyunca adL mağazalarında satılmıştır.

Okumak Her Çocuğun Hakkıdır!

“İlk önce beş çocuk hedeflemiştik, ki beş çocukla kalmayacağımı, biliyordum. Bir değişim yaratmak istiyorum. Biliyordum ki sadece beş çocuğa yardım etmek değildi benim istediğim. Benim istediğim bir farkındalık yaratabilmekti, ülke nezdinde yaratabilmekti ve devlet ile birlikte yaratabilmekti.”

Yıllarca süren ve Türkiye’nin güzel çocuklarının geleceği için harcanan emeğin birikiminin az olması beklenemezdi. Her bir çocuk isimden çok daha fazlasıydı. Her birinin birer hikayesi ama ortak tek bir hedefi vardı: Okumak

Bu süreçte neler neler yaşandı. Karış karış gezildi ülkemizin toprakları. Milyonlarca çocuğun hayatına dokunuldu. 5 milyondan fazla çocuk…

Onların hikayeleri size ilham verecek, bu sayede belki de siz onlara destek vereceksiniz.

Diğer Konu Başlıkları
– Hayalini Yarat
– Kronik’im Ama Yaşam “Ben”de
– Sanatın İyileştirici Gücü : Ebru

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır. © Tüm hakları saklıdır 2018

Gizlilik Sözleşmesi            DB Positive Web Sayfası

İlham Veren Konuşmalar bir DB Positive markasıdır.
© Tüm hakları saklıdır 2018

Tasarım ve Geliştirme Charmacy.co