UĞUR UTKU SEZERFOTOĞRAFÇI

1976 Antakya doğumludur. İlkokulu Ankara’da, babasının memur olmasından dolayı ise orta ve liseyi İstanbul’da bitirdi. Üniversite öğrenimini Yeditepe Üniversitesi Radyo Sinema Tv bölümünden mezun olarak tamamladı. Üniversitede fotografçılık hocasının tavsiyesi ile fotografa merak sardı.

Okul yıllarında staj olarak Sinan Çetin’in PLATO şirketinde Uzun Metraj Sinema filmlerinde çalıştı. Üniversiteyi bitirdikten sonra başta Nihat Odabaşı, Lara Sayılgan, Cüneyt Akaoğlu gibi birçok fotografçıya asistanlık yaptı.
İlerleyen dönemde çalışmalarını bağımsız olarak sürdüren Uğur Utku Sezer, başlarda moda ağırlıklı çekimler yapmakla beraber adını tematik düğün çekimleriyle duyurdu. Spora olan merakı bir süre sonra bu alanda ihtisas sahibi olmasına ve özellikle fitness, body bulding başta olmak üzere spor ve sporcu çekimleriyle ün kazanmasına neden oldu.

Genelde sert hatların ve kontrast renklerin hakim olduğu, konseptini kendisinin belirlediği, Türkiye ve Avrupa’daki birçok sporcu ile gerçekleştirdiği çekimlerin yanı sıra, Uğur Utku Sezer, YouTube kanalında Çekim Arası Sohbetler adını verdiği keyifli söyleyişiler ile de ilgi çekmektedir. Piyasadaki tüm spor dergilerinin kapak fotoğraflarını çeken sanatçı artık dünyaya ve özellikle Amerika’ya açılma hedefindedir.