ASİL ÖZBAYAKADEMİSYEN / GEZGİN

1985 Düzce doğumludur. Çocukluğunda başlayan farklı dallardaki üst düzey sporculuk yaşamına Manisa Celal Bayer Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde okuyarak devam etti. Aynı alanda yüksek lisansını tamamlarken uzun yıllar satranç antrenörlüğü de yaptı. Kendini ekstrem sporlar tutkunu olarak tanımlayan Asil Özbay, 14 yıldır motosiklet kullanmaktadır.

Okumayı, deneyimlemeyi ve hayatın farklı alanları ile bağ kurmayı seven Asil Özbay için motosiklet, farklılıklara en pratik ve en eğlenceli yollardan ulaşabilme aracıdır. Bir dönem Kapalı Kadın Ceza İnfaz Kurumunda kadın mahkumlara satranç dersleri de vermiş, son 3 yılda medyanın da desteğini alarak “Kadınlara Özgürlük Yakışır” mottosu ile 3 farklı kıtada binerlerce kilometre yolu motosikleti ile tek başına gerçekleştirmiştir. Halen Adriyatik’ten Atlas Okyanusuna, Sahara Çöllerinden Moğolistan Bozkırlarına uzanan deneyimsel bir yaşam sürecini sürdürmektedir.

“Anın İçinde, Rutinin Dışında” yaşam görüşü ile her yıl İstanbul’dan başlayan, farklı bir kıtaya kadar uzanan mücadele ve ilham veren yolculuklarını “Dikiz Aynamda Dünya” adı ile sosyal medya belgeseli formunda paylaşmaya olarak devam etmektedir.

Tek başına motosikleti ile gerçekleştirmiş olduğu uzun rotalar:
2015: Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Karadağ, Hırvatistan, Slovenya, Bosna-Hersek, Avusturya, İtalya, Bulgaristan
2016: Yunanistan, İtalya, Fransa, İspanya, Fas
2017: Gürcistan, Rusya , Moğolistan
2018: Kabile yaşamlarını deneyimlemek için Güney Amerika rotasını planlamaktadır.

İstanbul Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi akademisyeni olan Asil Özbay aynı zamanda DB Positive bünyesinde başta Motivasyon , Bireysel Liderlik alanlarında eğitimlerin yanı sıra İlham Veren Konuşmalar çatısı altında paylaşımlar gerçekleştiriyor.